Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Rosyjski polityk grzmi w sprawie meczu z Polską. Radość Biało-Czerwonych jest przedwczesna?

2022-03-09 16:21

Po wielu zwrotach akcji FIFA nareszcie podjęła decyzję w sprawie meczu barażowego Rosja – Polska, który miał odbyć się 24 marca w Moskwie. Światowa centrala zdecydowała, że spotkanie nie zostanie rozegrane, a Polska dostanie wolny los – w praktyce oznacza to, że Biało-Czerwoni od razu zagrają w finale barażów i czekają na zwycięzcę meczu Czechy – Szwecja. Jeden z rosyjskich polityków ostro ocenił decyzję FIFA oraz przestrzega, że Polacy zbyt wcześniej zaczęli się cieszyć.

Aż trudno uwierzyć, ile czasu FIFA potrzebowała, aby podjąć jedyną słuszną decyzję w sprawie barażowego spotkania Rosja – Polska w obliczu brutalnej inwazji, jaką Federacja Rosyjska przeprowadza na terenie Ukrainy. Ostatecznie jednak światowa centrala wykluczyła Rosję z eliminacji do mistrzostw świata, a Polsce przyznała wolny los, choć w przypadku tej drugiej decyzji, nikt w PZPN przesadnie się nie upierał – chodziło przede wszystkim o wykluczenie Rosjan, a Biało-Czerwoni byli gotowi rozegrać półfinał barażów z inną drużyną. Reprezentacja Rosji i jej oficjele liczą jednak na to, że to nie koniec tej historii, a jeden z tamtejszych polityków stwierdził, że Polacy zdecydowanie zbyt szybko cieszą się z „awansu” do finału barażów.

Rosja odwołała się do sądu w Lozannie. FIFA nie czekała na werdykt

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?

Deputowany rosyjskiego parlamentu ostro o decyzji FIFA

Na portalu sport24.ru pojawiła się rozmowa z Dmitrijem Swiszczewem, który bardzo mocno ocenił decyzję podjętą przez światową centralę. – To wszystko przejaw rusofobicznej histerii. Można podejmować różne decyzje, ale potem z ich konsekwencjami zmagać się całe życie – powiedział rosyjski deputowany, co brzmi obrzydliwie w ustach człowieka, którego rząd wywołał krwawą wojnę. – Dajmy im chwilę odetchnąć, teraz pora na decyzję CAS. Uważam, że to za wcześnie, by Polacy już się cieszyli – dodał Swiszczew.

Cezary Kulesza dla "SE": Udało nam się zbudować koalicję

Rosjanie faktycznie już wcześniej odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) i liczą na to, że uda im się cofnąć decyzje podjęte przez FIFA. Trudno jednak wyobrazić sobie, by doszło do przywrócenia reprezentacji Rosji do gry w barażach.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze