Anzor Azhiev

i

Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Anzor Azhiev

Była gwiazda KSW szokuje. Anzor Azhiev przyznał, że był torturowany! Nie może wrócić do kraju

2022-03-21 12:29

Anzor Azhiev to była gwiazda organizacji KSW. Zawodnik pochodzący z Czeczenii zdecydował się przerwać karierę, by poświęcić się pracy trenera. Do Polski trafił w wieku 20 lat, uciekając z rodzinnych stron, tak jak uczynili wcześniej jego bliscy. Po latach przyznał, że był torturowany i grozi mu niebezpieczeństwo, jeśli wróci do kraju.

Miał wszelkie papiery, by zostać wielką gwiazdą i legendą organizacji KSW. Anzor Azhiev wygrał siedem z dziesięciu stoczonych pojedynków (jeden z nich był uznany za nieodbyty). W pewnym momencie podjął jednak trudną decyzję o tym, by zakończyć karierę i skupić się w pełni na roli trenera mieszanych sztuk walki. Obecnie pracuje w Warszawskim Centrum Atletyki. W rozmowie ze Sport.pl opowiedział o wojnie na Ukrainie i swoich trudnych doświadczeniach z działaniami zbrojnymi, które dotknęły go przed laty bezpośrednio.

NIE PRZEGAP! Wielka walka Pudzianowskiego na KSW odwleczona w czasie! Martin Lewandowski ujawnia

Anzor Azhiev: Byłem torturowany

Anzor Azhiev doświadczył wojny w Czeczenii. Służby chciały dowiedzieć się, gdzie jest jego brat i stosowały najokrutniejsze formy przemocy, by z niego to wyciągnąć. - Kilka razy próbowałem uciec z Czeczenii, ale łapały mnie służby. Byłem bity i torturowany. Próbowali dowiedzieć się, gdzie jest mój brat i gdzie chowają się partyzanci - przyznawał były gwiazdor KSW.

Azhiev nie ukrywa, że jego powrót do kraju mógłby być dla niego niebezpieczny. - Wiem, że dziś nie mogę wrócić do ojczyzny. Jak wrócę, to - mimo, że nic nie zrobiłem - mógłbym zostać skazany na 15 lat, albo i więcej. Mógłbym też zniknąć. Wielu ludzi wciąż znika - mówi w rozmowie ze Sport.pl.

Zobacz także: Poruszające wyznanie gwiazdy GROMDA o synu po krwawym finale. Parobiec zaskoczył wszystkich [WIDEO]

Popek zarobił fortunę w KSW! Ile? Sprawdź w galerii poniżej!

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Anzor Azhiev - OSIĄGNIĘCIA

Anzor Azhiev stoczył dziesięć pojedynków w zawodowym MMA, większość dla organizacji KSW. Wygrywał siedmiokrotnie z Vaso Bakocevicem, Helsonem Henriquesem czy Kamilem Selwą. Lepsi od niego byli Kleber Koike Erbst czy Artur "Kornik" Sowińśki. Ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2017 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze