Gigantyczna premia dla Mateusza Gamrota! Za BRUTALNY nokaut dostał prawdziwą FORTUNĘ

2021-04-11 9:48 Damian Okła
Mateusz Gamrot
Autor: Instagram/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot

To był piękny wieczór dla polskiego MMA! W sobotę do swojej drugiej walki w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie, a więc amerykańskim UFC, stanął Mateusz Gamrot. Polak w debiucie przegrał w dość kontrowersyjnych warunkach, ale na gali UFC Vegas 23 wątpliwości już nie było! "Gamer" efektownie znokautował rywala i wygrał pierwsze starcie w UFC. Co więcej, za nokaut otrzymał wielką premię.

Przygoda Gamrota z UFC zaczęła się dość pechowo. Reprezentant Polski w październikowym starciu z Guramem Kutateladze był nieznacznym faworytem. Pojedynek był jednak bardzo wyrównany i Gruzin pokazał, na co go stać. Mimo dobrej postawy rywala "Gamera" wydawało się, że werdykt sędziowski będzie na jego korzyść. Karty punktowe pokazały jednak coś innego i Gamrot musiał pogodzić się z pierwszą porażką w karierze. Nie zabrakło głosów, ze Polak został takim werdyktem skrzywdzony, ale czasu nie dało się cofnąć i 30-latek musiał skupić się na przygotowaniach do następnego pojedynku.

Teraz wiadomo, jakie relacje z dziećmi ma Andrzej Gołota. W grę wchodzą nawet sukieneczki

Norman Parke przed FAME MMA 10 | Koloseum

Kolejnym rywalem Gamrota był doświadczony Amerykanin Scott Holtzman. Wiadomym było, że Polak swoich szans będzie szukał przede wszystkim w walce parterowej i taki też przebieg miała pierwsza runda. To co stało się w drugiej odsłonie pojedynku, zaskoczyło jednak wszystkich. Po upływie niemal półtorej minuty Gamrot wyprowadził potężny prawy sierpowy, który doszedł do szczęki Holtzmana. Amerykanin runął nieprzytomny na deski.

Mateusz Gamrot ZNOKAUTOWAŁ Scotta Holtzmana! Amerykanin zasypany gradem ciosów [WIDEO]

Sędzia zmuszony był przerwać pojedynek i tym samym Gamrot odnotował pierwszą wygraną w UFC i to w dodatku bardzo efektowną. Nokaut Polaka został doceniony przez organizację, bo za swój występ zawodnik dostał premię w wysokości 50 tysięcy dolarów, a więc blisko 200 tys. zł. To druga taka premia dla Gamrota, bo za swój debiut również otrzymał dodatkowe 50 tys. W obu przypadkach nagroda była całkowicie zasłużona.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze