KSW 75

i

Autor: KSW/materiały prasowe KSW 75

Szokujący werdykt

Gigantyczne kontrowersje na KSW 75. Internet aż huczy, tego werdyktu nie rozumie nikt

2022-10-14 22:57

Podczas co-main eventu gali KSW 75 Michal Martinek zmierzył się z Danielem Omielańczukiem. Z perspektywy wielu kibiców walka toczyła się na warunkach reprezentanta Czech, który regularnie obijał Polaka. Widać było to po twarzy doświadczonego zawodnika. Nie brakowało na niej krwi. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i o wszystkim zadecydowali sędziowie punktowi. Ich werdykt był co najmniej kontrowersyjny.

Daniel Omielańczuk do klatki KSW 75 wchodził jako faworyt pojedynku z Michalem Martinkiem. Reprezentant Polski ma za sobą bardzo bogatą karierę i zdecydowanie większe doświadczenie od Czecha. W oktagonie jednak nie było tego widać. Choć żaden z zawodników nie miał zdecydowanej przewagi i nie dyktował warunków, lepiej prezentował się Martinek.

Wielkie kontrowersje na KSW 75. Czech oszukany przez sędziów?

Zawodnik naszych południowych sąsiadów regularnie punktował Omielańczuka i wyprowadzał więcej celnych ciosów. Na twarzy Polaka pojawiło się kilka rozcięć, a po pojedynku widać było solidną opuchliznę. Obyło się jednak bez nokdaunów i nokautu. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i o rozstrzygnięciu zadecydowali sędziowie punktowi.

Ci wydali bardzo kontrowersyjny werdykt. Jeden z nich wypunktował 30-27 dla Martinka, a dwóch pozostałych 29-28 dla Omielańczuka. Takie rozstrzygnięcie spotkało się z oburzeniem kibiców i dziennikarzy. - Jestem w sporym szoku, nie powiem. Z mojego punktu widzenia dość wyraźnie wygrał Michal Martinek - napisał Dominik Durniat na Twitterze.

- Nie lubię takich decyzji. Z mojej perspektywy jednostronny pojedynek. Powrócił na zwycięskie tory Daniel, ale na wygraną zasłużył w mojej opinii Martinek - czytamy na Twitterze Macieja Turskiego. Wielu kibiców wyraziło swoje oburzenie w sieci i nie mogło zrozumieć, dlaczego to nie Czech został zwycięzcą tego pojedynku.

Mamed Khalidov PIERWSZY RAZ o walce z Pudzianowskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze