Łukasz Brzeski

i

Autor: Instagram / Łukasz Brzeski Łukasz Brzeski

Kolejny Polak zadebiutuje w UFC! Poznaliśmy termin i rywala, doczekał się wielkiej chwili

2022-05-21 19:33

Polska kolonia w organizacji UFC powoli się rozrasta. Kolejny Polak doczekał się pierwszego startu dla najpotężniejszej federacji MMA świata. W oktagonie UFC już niedługo pierwszy raz pojawi się Łukasz Brzeski. Portal MMAJunkie.com poinformował o rywalu i terminie jego starcia.

Coraz więcej Polaków melduje się w największej organizacji MMA na świecie. W UFC świetnie poczynają sobie m.in. Jan Błachowicz i Mateusz Gamrot. Czy w ich ślady pójdą kolejni zawodnicy z naszego kraju? Jest to możliwe! Kolejnym reprezentantem naszego kraju, który pojawił się w UFC jest Łukasz Brzeski. Polak trafił tam dzięki świetnemu występowi w Dana White's Contender Series. Niestety, wygrany pojedynek został popsuty przez pozytywny wynik testu antydopingowego. Mimo to, kontrakt wciąż jest ważny, a sam Brzeski doczekał się w końcu pierwszego starcia. 

UFC. Łukasz Brzeski zadebiutuje w organizacji. Kiedy?

Portal MMAJunkie.com poinformował o tym, kiedy Łukasz Brzeski stoczy swoje pierwsze starcie w UFC. Według informacji branżowego serwisu, Polak wejdzie do klatki podczas gali 13 sierpnia. Poznaliśmy także nazwisko jego przeciwnika. Ma być to Martin Buday. Dla "Badysa" byłoby to drugie starcie - jego pierwszym rywalem był Lucas Barnett. Słowak wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

NIE PRZEGAP! Szymon Kołecki bez ogródek o walce Pudzianowski – Materla! Padły mocne słowa, były zawodnik KSW już tego nie ukryje

Sonda
Czy oglądasz gale UFC?

Martin Buday mierzył się już z zawodnikiem z Polski. Jego najważniejsze starty odbywały się w organizacji OKTAGON. Buday pokonał na jednej z gal Kamila Mindę. Wcześniej mierzył się także z Łukaszem Łysoniewskim. W trakcie kariery stoczył jedenaście pojedynków. Przegrał jedynie z Juanem Espino w drugiej zawodowej walce.

Kim jest Łukasz Brzeski?

Łukasz Brzeski ma na koncie 11 zawodowych walk. Wygrał osiem z nich, raz zremisował, raz przegrał i jeden pojedynek został zweryfikowany jako no-contest. Przed startem w Dana White's Contender Series toczył walki dla Babilon MMA.

Zobacz także: Zdyszany Mariusz Pudzianowski zrobił to publicznie! W ogóle się nie wstydził, mnóstwo płynów

Kulisy FAME MMA 14
Najnowsze