KSW 55: Michał Materla wraca do klatki! Czeka go starcie z "Jokerem"

2020-09-21 19:28 MC, Materiały prasowe
Michał Materla vs Aleksandar Ilić
Autor: KSW Michał Materla vs Aleksandar Ilić na KSW 55

Były mistrz KSW w wadze średniej oraz jedna z największych gwiazd organizacji Michał Materla (28-7, 9 KO, 13 SUB) wróci 10 października do klatki KSW. Berserker zmierzy się na KSW 55 z niebezpiecznym serbskim stójkowiczem Aleksadarem Iliciem (12-3, 8 KO, 2 SUB).

Michał Materla wraca do walki po wygraniu starcia, do którego doszło poza KSW. Na gali EFM 5 w Niemczech szczecinianin spotkał się z Wilhelmem Ottem i już w 64. sekundzie poddał rywala gilotyną. Choć "Cipao" to czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, był to pierwszy rywal od dziewięciu lat, którego pokonał duszeniem lub dźwignią. W ostatnim czasie Materla upodobał sobie dużo bardziej uderzanie, o czym świadczy fakt, że siedem zwycięskich bojów w KSW kończył właśnie ciosami. Wśród pokonanych znaleźli się między innymi Damian Janikowski, Martin Zawada, Paulo Thiago czy Rousimar Palhares.

Trener Jana Błachowicza: Robimy swoje i wracamy z pasem UFC [WIDEO]

Polak znajdzie idealnego partnera do spektakularnych wymian w stójce w osobie Aleksandara Ilicia. Serb wpisał się na zawsze w pamięć kibiców, kiedy to na KSW 47 znokautował faworyzowanego Damiana Janikowskiego jednym z najbardziej widowiskowych kopnięć w historii KSW. W kolejnym pojedynku "Joker" miał mniej szczęścia. Na KSW 51 w Chorwacji 31-latek musiał uznać wyższość Cezarego Kęsika. Ilić ma na koncie dziesięć wygranych przed czasem, z czego osiem razy przez nokaut, jak również dwa tytuły amatorskiego mistrza Serbii z 2013 i 2014 roku oraz pas mistrzowski organizacji Megdan.

Najnowsze