Jan Błachowicz

i

Autor: Instagram/janblachowicz Jan Błachowicz

Trener Jana Błachowicza: Robimy swoje i wracamy z pasem UFC [WIDEO]

2020-09-21 17:25

Żaden z Polaków nie walczył jeszcze o tak wysoką stawkę w MMA jak Jan Błachowicz (37 l.), który w sobotę w Abu Dhabi zmierzy się z Dominikiem Reyesem o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej. - Wrócimy z pasem - mówi nam Robert Złotkowski, trener Błachowicza.

Andrzej Kostyra: Robert, jak widzisz tę walkę?

Robert Złotkowski: No jak to?! Jedziemy do Abu Dhabi, robimy swoje i wracamy z pasem. Nigdy nie oczekuję tego, że mój zawodni przegra. Janek wypracował tę szansę drogą sportową, wysiłkiem. Nie wykrzyczał tego.

Co będzie decydujące w tej walce?

O Jezu! Jesteśmy przygotowani na walkę w każdej płaszczyźnie. Reyes jest bardzo niebezpieczny w stójce, jest bardzo wysoki, ma 193 cm wzrostu. Bardzo mocno kopie, jest mańkutem, bardzo dobrze boksuje. Ale we wszystkich walkach tylko sześć razy próbował obalić rywala, z czego tylko raz mu się udało. Janek jest przygotowany w płaszczyźnie parterowej, on wyszedł z brazylijskiego jiujitsu, jest mocny fizycznie. Reyes jest bardziej wątły. Wyjdziemy po zwycięstwo.

Piękna słowa mamy Jana Błachowicza. Polski wojownik był WZRUSZONY [WIDEO]

Jakie są atuty Janka w tej walce, oprócz lewego sierpowego, który ja porównuję do lewego sierpa legendarnego Joe Fraziera?

Wypracowaliśmy go, bo poczułem ze Janek dobrze się „wkręca” w ten cios. Rzeczywiście tym lewym sierpem nokautował wielu rywali.

Atuty Reyesa?

Stójka. Bardzo mocno kopie, Bije w każdej płaszczyźnie, ma ciąg na przeciwnika...

UFC: Najlepsze nokauty 2020 roku. Jan Błachowicz wśród wyróżnionych! [WIDEO]

Ile planów walki macie przygotowanych dla Błachowicza: A, B, C… czy jeszcze jakieś?

Mike Tyson mówił, że każdy ma plan na walkę dopóki nie dostanie w zęby. Czasami plany trzeba zmieniać, jesteśmy na to przygotowani. Zobaczymy po pierwszym gongu i będziemy w razie czego krzyczeć. Ale Janek też ma głowę na karku.

Na co Janek będzie musiał najbardziej uważać?

Na lewe haki, na kicki, na lewą rękę Reyesa, która jest bardzo długa. No i będzie musiał pamiętać, jak się poruszać w oktagonie, bo z mańkutem walczy się inaczej. Nie może podchodzić pod jego mocną stronę.

Trener BŁACHOWICZA przed walką z REYESEM: To będzie CIĘŻKI BÓJ... Vlog Andrzeja Kostyry

Jaki jest Janek Błachowicz jako sportowiec? Podobno to tytan pracy.

Tak, to pełnowartościowy zawodowiec. Wie co ma robić, w jakim miejscu się znalazł. Walka o pas to jest zwieńczenie jego ciężkiego wysiłku. Janek z walki na walkę się rozwijał. Nawet jeśli padła mu pod nogi jakaś kłoda, to szybko się otrzepywał z bojowego kurzu, wracał na salę treningową i starał się poprawić to co nie zagrało w przegranej walce. Porażki potrafił przekuć na swoją korzyść.

Jak się z nim pracuje? Humorzasty czy wszystko można z nim robić?

Wszystko można z nim robić. Jeśli coś mu nie pasuje, rozmawiamy.

Chyba największy twój sukces trenerski to doprowadzenie Przemka Salety do zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą. Doprowadzenie Błachowicza do wygranej z Reyesem może być trudniejsze niż Saletę do zwycięstwa nad Gołotą…

To różne walki. Zobaczymy.

Jak byś porównał Błachowicza z Saletą?

Jeden do waga ciężka, drugi – półciężka. To dwa inne świata. Ale jeden i drugi uwielbia trenować. Przykładają się do treningu w stu procentach. To prawdziwi sportowcy.

Przygotowywałeś Błachowicza do tej walki przez sześć tygodni. To wystarcza czy zabrało trochę czasu, aby doszlifować jakieś niuanse?

Janek nie zaczynał tych przygotowań od zera, po swojej ostatniej walce pomagał kolegom w sparringach.

Chyba nie raz wizualizowałeś sobie jak może wyglądać ta walka z Reyesem...

Myślę, że zadziała ten lewy sierpowy, stójka. Mam nadzieję że szybko rozczytamy założenie Reyesa.

Błachowicz jest znakomity w boksie. Widzisz na starsze lata jego występy w ringu?

Jeśli będzie chciał spróbować, czemu nie. Ale teraz skupiamy się tylko na UFC. Żaden z Polaków nie zaszedł tak daleko jak Janek. I jeśli jeszcze sięgniemy po ten mistrzowski pas to będzie wspaniałe.

Sonda
Czy Jan Błachowicz zasłużył na walkę o pas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze