Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski

i

Autor: Łukasz Kaugan / SUPER EXPRESS Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski

KSW 66 WYNIKI: Świetny powrót Materli. Narkun stracił pas. Ziółkowski wciąż mistrzem KSW!

2022-01-16 0:39

Kolejna emocjonująca gala KSW za nami! W Szczecinie działo się naprawdę dużo, ze świetnym powrotem Michała Materli na czele. Najważniejsze jednak, że polska federacja MMA ma nowego mistrza w wadze półciężkiej, został nim Ibragim Chuzhigaev, który pokonał Tomasza Narkuna. W walce wieczoru lepszy okazał się natomiast Marian Ziółkowski i obronił pas mistrza w kategorii lekkiej.

KSW 66 WYNIKI:

Walka wieczoru: Marian Ziółkowski (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów) - Borys Mańkowski

  • Tomasz Narkun - Ibragim Chuzhigaev (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów)
  • Michał Materla (zwycięstwo przez techniczny nokaut) - Jason Radcliffe
  • Robert Maciejowski - Krystian Kaszubowski (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów)
  • Sebastian Rajewski (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów) - Niklas Bäckström
  • Wojciech Janusz (zwycięstwo przez poddanie) - Damian Skarżyński
  • Łukasz Rajewski - Donovan Desmae (zwycięstwo przez poddanie)
  • Gracjan Szadziński (zwycięstwo przez nokaut) - Francesco Moricca
  • Kacper Koziorzębski (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów) - Hubert Szymajda
  • Patryk Surdyn (zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów) - David Martinik

W Szczecinie działo się naprawdę dużo. Karta walk od początku zapowiadała się ciekawie i kibice raczej nie mogą czuć się zawiedzeni po KSW 66. Podczas gali były efektowne poddania, mocne nokauty i zwroty akcji oraz piękna historia w tle. Ta związana była przede wszystkim z Michałem Materlą, który powrócił do KSW i to w znakomitym stylu.

W swoim rodzinnym mieśce pokazał się z bardzo dobrej strony. Choć nie był faworytem starcia z Jasonem Radcliffem, z Brytyjczykiem rozprawił się w ekspresowym tempie. Już w pierwszej rundzie trafił rywala prawym podbródkowym i Radcliffe zaczął słaniać się na nogach. Materla wykorzystał to znakomicie i pod siatką dokończył dzieła zniszczenia.

Nie mniej ciekawie wyglądało starcie Tomasza Narkuna z Ibragim Chuzhigaevem. Rosjanin od pierwszych sekund mistrzowskiego pojedynku miał przewagę i systematycznie rozbijał rywala. "Żyrafa" w kolejnych rundach był coraz bardziej zakrwawiony i nie miał pomysłu, jak dobrać się do przeciwnika. W dodatku przyjął kilka potężnych ciosów na głowę.

Zwycięzcę tego pojedynku wyłonili sędziowie, którzy wskazali na wygraną reprezentanta Rosji. Werdyktem zakończył się również drugi pojedynek mistrzowski, w którym Marian Ziółkowski walczył z Borysem Mańkowskim. Panowie pokazali świetne MMA, a w walce nie brakowało niczego. Były efektowne akcje w stójce, świetne akcje w parterze i dobra obrona w tej płaszczyźnie. Sędziowie zdecydowali, że pas został w rękach Ziółkowskiego.

KSW 66 - 15.01

Witamy w relacji na żywo z gali KSW 66. Początek wydarzenia o godzinie 19:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z gali KSW 66!

Niedługo przyszło nam czekać na kolejną galę KSW. Emocje po wydarzeniu z numerem 65 jeszcze nie opadły, a tu już trzeba szykować się na ciekawie zapowiadające się starcia w Szczecinie. Bo znów będzie co oglądać. Organizatorzy przewidzieli dwie walki mistrzowskie, a także wielki powrót Michała Materli, który będzie miał okazję pokazać się w rodzinnym mieście.

Po długiej przerwie wraca również Borys Mańkowski. "Diabeł Tasmański" miał problemy zdrowotne w tzw. międzyczasie wystąpił na gali FAME MMA, a teraz wraca do federacji, którą zna doskonale. I to w dodatku dostanie szansę, aby znów zostać mistrzem KSW. Zmierzy się z czempionem wagi lekkiej, Marianem Ziółkowskim.

Czas na pierwszą walkę tego wieczoru! Patryk Surdyn zmierzy się z Davidem Martynikiem!

Surdyn vs Martynik I runda

Zaczynamy!

Surdyn vs Martynik I runda

Czech ma przewagę zasięgu, ale zupełnie z tego nie skorzystał. Surdyn trafił rywala prawym sierpowym, a nieco później poszedł po parter. Polak dominował z góry i nie pozwolił, aby Martynik się podniósł. Ten z kolei "doczołgał" się do siatki i powoli próbował wstać, ale Surdyn dobrze wykluczał mu ręce. Pod koniec rundy reprezentant Polski nieco podkręcił tempo i zza pleców zadawał ciosy. Na 17 sekund przed końcem rundy sędzia przerwał starcie i podniósł walkę do stójki po tym, jak Surdyn kopnął rywala w kroczę.

Surdyn vs Martynik II runda

Starał się nieco intensywniej zacząć drugie starcie Martynik, ale zupełnie mu to nie wyszło. Przeciwnik ponownie dobrze skrócił dystans i szukał parteru. I ponownie udało mu się uzyskać pozycję z góry. Surdyn, podobnie jak kilka minut temu, znów dominował i nie pozwalał rywalowi wstać. I ta runda padła jego łupem. Teraz Czech musi skończyć pojedynek przed czasem, jeśli myśli o zwycięstwie. Pełna kontrola Polaka.

Surdyn vs Martynik III runda

KONIEC WALKI! Tym razem Surdyn nie czekał nawet chwili i od razu poszedł po nogi. Scenariusz z poprzednich rund się powtórzył i Czech miał gigantyczne problemy, żeby cokolwiek zdziałać. Naprawdę może imponować, jak Polak rozegrał ten pojedynek. Martynik całkowicie pozbawiony atutów. Decyzja sędziów będzie jedynie formalnością.

Patryk Surdyn wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Druga walka przed nami. Kacper Koziorzębski kontra Hubert Szymajda!

Koziorzębksi vs. Szymajda I runda

Zaczynamy!

Koziorzębski vs. Szymajda I runda

W początkowych fragmentach nieco mocniej naciskał Szymajda. Wyprowadził kilka mocnych ciosów, które doszły do głowy rywala. Koziorzębski nie pozostał dłużny i kopnął Szymajdę pod prawy łokieć. Potem powtórzył raz jeszcze i Szymajda aż się zgiął. Musiał klinczować przy siatce, aby przeciwnik nie powtórzył tych ciosów. Skończyło się to dla niego źle, gdyż wylądował na plecach w parterze. Po chwili udało mu się jednak wstać. W stójce Koziorzębski wciąż szukał kopnięć na wątrobę.

Koziorzębski vs. Szymajda II runda

Bardzo aktywny w stójce Koziorzębski. Szukał nawet latających kolan. Ostatecznie panowie po kilkudziesięciu sekundach wylądowali w parterze, a z góry dominował właśnie Koziorzębski. Gdy walka wróciła do stójki Szymajda trafiony został potężnym prawym sierpowym i runął na plecy. Zdołał przetrwać kryzys i nie dał sędziemu podstaw do przerwania walki. Dominacja Koziorzębskiego nie ulegała jednak wątpliwości.

Koziorzębski vs. Szymajda III runda

KONIEC WALKI! Dość zaskakująco zaczęła się III runda, od mocnego uderzenia Szymajdy. Ten rzucił się od razu na przeciwnika, jednak miał prawdopodobnie za mało sił, aby kontynuować zaciekłe ataki. W połowie rundy Koziorzębski doszedł do parteru i spokojnie kontrolował walkę z góry. W tej walce sędziowie również nie powinni mieć problemów ze wskazaniem zwycięzcy.

Kacper Koziorzębski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Płynnie przechodzimy do następnej walki. W klatce zobaczymy Gracjana Szadzińskiego i Francesco Moriccę.

Szadziński vs. Moricca I runda

Zaczynamy!

Szadziński vs. Moricca I runda

Można było się spodziewać, że to Polak będzie bardziej aktywny w walce i tak było od pierwszych sekund. Szadziński spychał rywala do siatki, a Moricca nie za bardzo miał ochotę przejmować inicjatywę. Po dwóch minutach Włoch przyjął kilka mocnych ciosów na szczękę i mocno się zachwiał. Jakoś zdołał to jednak ustać, ale Szadziński od razy ruszył zdecydowanie do przodu. Moricca starał się odpowiadać, ale jego ciosy jakby nie robiły wrażenia na Polaku. Ten posłał potężny sierpowy i nogi Włocha w końcu się ugięły. Szadziński nie zdołał doprowadzić do zakończenia walki, choć jego rywal tańczył w klatce.

Szadziński vs. Moricca II runda

KONIEC WALKI! Szadziński wygrywa przez nokaut! Tempo walki nieco spadło, Szadziński zadawał mniej ciosów i dało to nieco otuchy Moricce, który chętniej atakował. Wciąż jednak uderzenia Polaka były bardziej precyzyjne i wciąż można było zastanawiać się, jak Włoch stoi nadal na nogach. Ale w końcu ugiął się pod ciosami Szadzińskiego, który trafił na korpus, a następnie poprawił lewym sierpem na szczękę i sędzia przerwał walkę!

Trwa otwarcie karty głównej dzisiejszej gali. Przedstawieni zostaną bohaterowie siedmiu walk.

Jedziemy dalej! Przed nami pojedynek Łukasz Rajewski - Donovan Desmae!

Rajewski vs Desmae I runda

Zaczynamy!

Rajewski vs Desmae I runda

Wielce prawdopodobne, że walka w zdecydowanej części będzie prowadzona w stójce. Panowie zaczęli od wysokich kopnięć, ale te uderzenia trafiały na gardę. Presję starał się wywierać Rajewski i spychał rywala do siatki. Belg co chwila okopywał lewą łydkę Rajewskiego. Polak nadział się jednak na lewy sierpowy Desmae.

Rajewski vs Desmae I runda

Po lewym sierpowym Belg starał się sprowadzić rywala do parteru, ale Polak bronił się skutecznie i walka została w stójce. Wydaje się, że nieznaczną inicjatywę miał Rajewski, ale brakowało zaakcentowania jej celnymi ciosami. Desmae na minutę przed końcem zdecydował się obalić przeciwnika i to mu się udało. Runda raczej na korzyść Belga.

Rajewski vs Desmae II runda

Bardzo dużo kopnięć w tej walce i właśnie od tego zaczęli II rundę. W dodatku Belg trafił prawym prostym w okolice ucha Rajewskiego. W końcu i Polak ruszył nieco odważniej i kopnięciem "ściął" przeciwnika, który zdołał się szybko pozbierać. Może się wydawać, że Belg jakby oddychał z coraz większym trudem.

Rajewski vs Desmae II runda

KONIEC WALKI! Desmae wygrywa przez poddanie! Desmae znów spróbował sprowadzenia i zdołał się wpiąć za plecami Polaka. Belg próbował duszenia, jednak Rajewski bronił się jak mógł. W końcu Desmae doszedł do balachy i zakończył pojedynek przez poddanie.

Kolejny polski pojedynek. Wojciech Janusz kontra Damian Skarżyński!

Janusz vs. Skarżyński I runda

Zaczynamy!

Janusz vs. Skarżyński I runda

KONIEC WALKI! Janusz wygrywa przez poddanie! Mocno zaczęli pojedynek Janusz ze Skarżyńskim. Kilka mocnych ciosów, kilka kopnięć, aż w końcu Janusz sprowadził przeciwnika do parteru i pracował z góry. Skarżyński zdecydował się na oddanie pleców i był to błąd, bo Janusz zaczął okładać go ciosami z góry. W końcu doszedł do duszenia i Skarżyński musiał odklepać.

Szósta walka tego wieczoru przed nami. Sebastian Rajewski zmierzy się z Niklas Bäckströmem!

Rajewski vs Backstrom I runda

Zaczynamy!

Rajewski vs Backstrom I runda

Spokojny początek pojedynku, ale z każdą sekundą panowie powoli się rozkręcali. Na razie nie było prób sprowadzenia do parteru. Rajewski popisał się jednym mocnym kopnięciem pod prawy łokieć Szweda i na skórze Backstroma pojawiło się widocznie zaczerwienienie.

Rajewski vs Backstrom I runda

Backstrom zrewanżował się lewym prostym, który Polak ewidentnie odczuł. Szwed nie poszedł jednak za ciosem i czekał na to co zrobi Polak. Rajewski powoli spychał rywala do defensywy, ale przewagi znaczącej nie było.

Rajewski vs Backstrom II runda

Szwed ewidentnie nie chce narzucać tempa pojedynku. Wciąż wyczekuje momentu, w którym Rajewski skraca dystans i wtedy stara się wyprowadzić cios. Polak mocno skupiony i atakuje. Kolejne kopnięcie wylądowało na brzuchu Backstroma. Szwed w pewnym momencie przypadkowo trafił przeciwnika w krocze. Bardzo mocne kopnięcie...

Rajewski vs Backstrom II runda

Rajewski szybo się pozbierał i przeszedł do ataków. Na szczęce Backstroma wylądował lewy sierpowy, a na lewym łuku brwiowym pojawiło się rozcięcie. Polak zaatakował śmielej, wyprowadzał więcej ciosów. Tym razem zdecydowanie zaakcentował swoją przewagę.

Rajewski vs Backstrom III runda

Backstrom zdaje sobie sprawę, że jeśli chce wygrać walkę, musi zaatakować. Rajewski ma jednak pojedynek pod kontrolą. Wyprowadza kolejne celne kopnięcia i narzuca tempo pojedynku. Szwed na razie nie ma pomysłu, jak zepchnąć Polaka do defensywy.

Rajewski vs Backstrom III runda

KONIEC WALKI! Po trzech walkach z rzędu zakończonych przed czasem, znów zobaczyliśmy pojedynek na pełnym dystansie. Wydaje się, że Rajewski powinien wygrać na punkty, bo do ostatnich sekund nie oddał inicjatywy i wciąż trafiał reprezentanta Szwecji. Pod koniec walki panowie rozpuścili ręce i okładali się niemiłosiernie.

Sebastian Rajewski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Kolejny pojedynek przed nami. Robert Maciejowski kontra Krystian Kaszubowski!

Maciejowski vs Kaszubowski I runda

Zaczynamy!

Maciejowski vs Kaszubowski I runda

Momentalnie poszedł po parter Kaszubowski. Problem polegał na tym, że wszystko działo się przy siatce i Maciejowski miał większe szanse na powrót do stójki i tak też uczynił. Po chwili znów wylądował jednak na macie i Kaszubowski pracował z góry, dochodząc do pozycji bocznej.

Maciejowski vs Kaszubowski I runda

Szukał, szukał Kaszubowski techniki kończącej. Maciejowski dość niespodziewanie, wykorzystując siatkę, zdołał się przetoczyć i Kaszubowski wylądował na plecach i rywal szybko chciał wrócić do stójki. Po kilkunastu sekundach Maciejowski znów leżał na macie i znów odwrócił sytuację. Wydaje się, że Kaszubowski doznał jakiegoś urazy prawej nogi. Wyraźnie utykał, ale na szczęście dla niego, przeciwnik w tej rundzie tego nie wykorzystał.

Maciejowski vs Kaszubowski II runda

Druga runda zaczęła się od trafienia Maciejowskiego palcem w oko rywala. Kaszubowski dostał chwilę dla siebie. Po przerwie Maciejowski próbował przejąć inicjatywę i wyprowadzał kolejne ciosy, ale jego przeciwnik znów zdołał bez problemów sprowadzić go do parteru. W tej płaszczyźnie Kaszubowski ma dużą przewagę.

Maciejowski vs Kaszubowski II runda

Kaszubowski do końca rundy dominował z góry. Tym razem przeciwnik nie miał już na tyle sił, aby odwracać sytuację, jak to miało miejsce w pierwszej rundzie. To starcie znów padło łupem Kaszubowskiego.

Maciejowski vs Kaszubowski III runda

W zasadzie powtórka z poprzednich rund. Maciejowski spróbował zaatakować w stójce, ale Kaszubowski bardzo szybko przeniósł walkę do parteru i kontrolował sytuację w pozycji z góry. Ewidentnie widać, że Maciejowski ma już zdecydowanie mniej sił i wydostanie się z uścisku przeciwnika stanowi spory problem.

Maciejowski vs Kaszubowski III runda

KONIEC WALKI! A jednak Maciejowski miał jeszcze siły na przetoczenie rywala i na minutę przed końcem udało mu się dojść do pozycji bocznej. Nie potrwało to jednak długo, bo Kaszubowski znów łatwo odwrócił sytuację. Czas na werdykt sędziów.

Krystian Kaszubowski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Mała przerwa przed trzema ostatnimi pojedynkami. Jest na co czekać!

Czas na wielki powrót do KSW! Michał Materla zaraz zamelduje się w klatce, a jego rywalem będzie Jason Radcliffe!

Materla vs. Radcliffe I runda

Zaczynamy!

Materla vs. Radcliffe I runda

Spokojny początek. Mało ciosów. Na razie obaj zawodnicy korzystali z niskich kopnięć, których też nie było zbyt wiele. A zwłaszcza tych celnych. Materla zaatakował hakiem na wątrobę i Brytyjczyk lekko się zgiął. Na razie Radcliffe bez przekonywującego ataku, ale to w każdej chwili może się zmienić.

Materla vs. Radcliffe I runda

KONIEC WALKI! MATERLA WYGRYWA PRZEZ NOKAUT TECHNICZNY! Po stronie Brytyjczyka brakowało aktywności. Bardzo mało ciosów wyprowadzanych przez Radcliffe'a. Materla jakby zachęcony pasywnością rywala, atakował coraz częściej. Brakowało jednak ciosów, które doszłyby do newralgicznych miejsc przeciwnika. W końcu jednak trafił lewym sierpowym. Brytyjczyk zaczął się chwiać, padł na matę i Materla dokończył pracę licznymi ciosami. Sędzia przerwał walkę. WIELKI POWRÓT!

Przed nami już tylko walki mistrzowskie! Najpierw pojedynek Tomasz Narkun vs. Ibragim Chuzhigaev!

Narkun vs. Chuzhigaev I runda

Zaczynamy!

Narkun vs. Chuzhigaev I runda

Co prawda zawodnicy mają przed sobą pięć rund, ale nie zamierzali się oszczędzać. Od razu próbowali mocnej wymiany ciosów, a jeden sierpowy śmignął obok szczęki Narkuna. Widać ogromną siłę Chuzhigaev. Po jednym z kopnięć Polak prawie się przewrócił. Lewe oko Narkuna jakby już mocno zranione. Trudny początek dla mistrza. W dodatku Polak runął na matę po obrotówce!

Narkun vs. Chuzhigaev I runda

Niesamowita moc Rosjanina. Wystarczył jeden solidny cios, aby Narkunowi ugięły się nogi. Co jednak dziwne, Chuzigaev nie ruszył, żeby dobić rywala, dzięki czemu mistrz przetrwał. Jednak "Żyrafa" przyjmował kolejne obszerne ciosy rosyjskiego zawodnika. Trochę prowokacji Chuzigaeva, ale jest bardzo pewny siebie. Dużo się działo, a to dopiero pierwsza runda!

Narkun vs. Chuzhigaev II runda

Być może tempo pojedynku nie jest zawrotne, jednak zarówno Narkun, jak i jego rywal potrafią odpalić bomby i w każdej sekundzie może wydarzyć się coś szczególnego. Chuzigaev jakby starał się uśpić rywala, bo zadaje mniej ciosów. Narkun częściej natomiast stosuje niskie kopnięcia. Nadział się jednak na podbródkowy wyprowadzony przez przeciwnika.

Narkun vs. Chuzhigaev II runda

Mistrz KSW próbował sprowadzić Rosjanina do parteru, ale ten zdołał się uwolnić z uchwytu. Walka prowadzona była więc w stójce, a Narkun ma coraz bardziej zakrwawioną twarz. Ciosy Chuzhigaeva są naprawdę mocne. Dwie rundy dla pretendenta.

Narkun vs. Chuzhigaev III runda

Nieco statyczna postawa Narkuna, który niby próbuje, niby naciska, ale ciosów z jego strony jest jak na lekarstwo. Rosjanin wciąż nadal bardzo szybki i potrafi zaskoczyć przeciwnika mocnym sierpowym. Polak próbuje natomiast niskich kopnięć, ale to raczej za mało, aby postraszyć Czeczena.

Narkun vs. Chuzhigaev III runda

Niesamowicie mocne są ciosy Chuzhigaeva. W dodatku potrafi nimi wystrzelić natychmiast i Narkun nie jest w stanie zareagować. Zdecydowanie za mało aktywności ze strony mistrza, który wciąż przyjmuje dużo ciosów.

Narkun vs. Chuzhigaev IV runda

Jakby aktywniej chciał zacząć tę rundę Narkun. Nieco luźniej na nogach. Został jednak szybko skontrowany i znów ciosy rywala doszły do jego głowy. Zdecydowanie bardziej ruchliwy jest Chuzhigaev. Co chwila zaskakuje Polaka podbródkowymi, na które mistrz nie ma sposobu. W końcu jednak Narkun próbował powalić przeciwnika, ale było to niebywale trudne.

Narkun vs. Chuzhigaev IV runda

Dużo sił poświęcił mistrz KSW, żeby sprowadzić rywala do parteru, ale w końcu uzyskał pozycję zza pleców i próbował duszenia. Rosjanin uwolnił się z uścisku i przechwycił lewą rękę polskiego zawodnika, co utrudniło Narkunowi działanie. Pod koniec rundy mistrz uwolnił ręce i zaczął okładać Rosjanina.

Narkun vs. Chuzhigaev V runda

Widać, że obaj panowie odczuwają już trudy walki mistrzowskiej. Z trudem łapią oddechy. Chuzhigaev znów starał się zaskakiwać Narkuna prostymi i był zbyt szybki, żeby Polak odpowiadał tym samym. Wciąż wydaje się, że mistrz KSW jest zbyt statyczny w tym pojedynku.

Narkun vs. Chuzhigaev V runda

KONIEC WALKI! Narkun dwukrotnie próbował pójść po nogi Rosjanina. Za każdym razem przeciwnik był czujny i skutecznie bronił się przed sprowadzeniem. Polak pod koniec rundy zdecydowanie nie miał już sił, ale spróbował pójść jeszcze po parter. O wszystkim zadecydują sędziowie.

Ibragim Chuzhigaev wygrywa jednogłośną decyzją sędziów i zostaje nowym mistrzem KSW!

Przed nami już tylko walka wieczoru! Marian Ziółkowski kontra Borys Mańkowski!

Ziółkowski vs. Mańkowski I runda

Zaczynamy!

Ziółkowski vs. Mańkowski I runda

Nie czekał Mańkowski i już w pierwszych sekundach próbował sprowadzić rywala do parteru. Mistrz KSW dobrze się jednak obronił i mocno trzymał się na nogach. Nieco aktywniejszy jest "Diabeł Tasmański" i stara się narzucać tempo. W pewnym momencie ruszył z lewym sierpowym i następnie zaczął dociskać przeciwnika do siatki.

Ziółkowski vs. Mańkowski I runda

Dość dużo czasu spędzili zawodnicy pod siatką. Ziółkowski dociskany był do niej przez rywala. Przy rozerwaniu klinczu Mańkowski starał się zaskoczyć przeciwnika wysokim kopnięciem, ale to wylądowało na rękawicach Ziółkowskiego. Bardzo wyrównana runda, chyba z lekką przewagą Mańkowskiego.

Ziółkowski vs. Mańkowski II runda

Ziółkowski korzysta z przewagi zasięgu i dosięga rywala prostymi. Jeden z mocniejszych wylądował na splocie słonecznym Mańkowskiego. Ten z kolei znów dociskał przeciwnika do siatki, jednak nie ma pomysłu, jak sprowadzić walkę do parteru. Coraz bardziej celne ciosy ze strony mistrza. Ale Mańkowskiemu w końcu udało się obalić mistrza.

Ziółkowski vs. Mańkowski II runda

Intensywnie pracował z góry Mańkowski. Zadawał dość sporo ciosów i mocno zaznaczał swoją przewagę w tej płaszczyźnie. Ziółkowski nie miał za bardzo pomysłu, jak uwolnić się z niewygodniej i niekorzystnej dla siebie pozycji.

Ziółkowski vs. Mańkowski III runda

Niebywale ruchliwy jest Mańkowski, przez co jest trudny do trafienia. Ziółkowski ma jednak komfort lepszego zasięgu i korzysta z tego w pełni. Pretendent do tytułu odpowiada mocnymi kopnięciami. Ciosów w tej rundzie jest jednak mało.

Ziółkowski vs. Mańkowski III runda

W odróżnieniu od poprzedniej rundy teraz zawodnicy całe pięć minut przewalczyli w stójce. Ziółkowski przyjął kilka mocnych kopnięć na nogę, ale Mańkowski otrzymał dwa ciosy na głowę. Pod koniec rundy "Diabeł Tasmański" ruszył nieco bardziej zdecydowanie.

Ziółkowski vs. Mańkowski IV runda

Świetne obalenie ze strony Mańkowskiego. Wyprzedził cios rywala i od razu poszedł po nogi. Ziółkowski zdołał doczołgać się do siatki i powoli wstawał. W końcu udało mu się rozerwać klincz i pojedynek wrócił do stójki.

Ziółkowski vs. Mańkowski IV runda

Świetne obalenie ze strony Mańkowskiego. Wyprzedził cios rywala i od razu poszedł po nogi. Ziółkowski zdołał doczołgać się do siatki i powoli wstawał. W końcu udało mu się rozerwać klincz i pojedynek wrócił do stójki.

Ziółkowski vs. Mańkowski IV runda

Niewiele zmieniło się w porównaniu do poprzednich rund. Wciąż bardzo wyrównany pojedynek, w którym bardzo ciężko wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Przed nami decydująca runda!

Ziółkowski vs. Mańkowski V runda

Niskie kopnięcia, ciosy na korpus Ziółkowskiego, próby skrócenia dystansu i sprowadzenia do parteru w wykonaniu Mańkowskiego. Niemal kopiuj wklej z poprzednich minut walki o mistrzowski pas.

Ziółkowski vs. Mańkowski V runda

KONIEC WALKI! Druga walka mistrzowska i druga rozegrana na pełnym dystansie. Zawodnicy spędzili długie sekundy pod siatką w klinczu. Mańkowski ponownie dociskał rywala do klatki. Na minutę przed końcem Ziółkowski rozerwał klincz na minutę przed końcem pojedynku. Znów o wszystkim zadecydują sędziowie!

Marian Ziółkowski wygrywa jednogłośną decyzją sędziów i wciąż jest mistrzem KSW!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

Najnowsze