Marcin Najman, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa

i

Autor: Instagram / YouTube ZRZUT EKRANU Marcin Najman, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa

Jest reakcja

Marcin Najman dostanie nagrodę za uratowanie człowieka z pożaru? Burmistrz Wielunia reaguje!

2022-09-08 12:48

Marcin Najman popisał się niesamowitą sytuacją. W mediach społecznościowych pochwalił się uratowaniem człowieka z pożaru. Bohaterska postawa została doceniona przez wielu internautów. Czy były pięściarz otrzyma nagrodę za swoją postawę? Zapytaliśmy o to burmistrza Wielunia pana Pawła Okrasę. - Trzeba podziękować za postawę Panu Marcinowi Najmanowi - powiedział. Jest jednak jedno "ale".

Marcin Najman zaskoczył wszystkich. Kilka dni temu w mediach społecznościowych pochwalił się bohaterskim wyczynem. Na Instagramie informował, że uratował człowieka z płomieni. - Pierwsze co zrobiłem to podbiegłem do gościa. On, k***, spał. Myślałem, że był nieprzytomny i leżał przy drzwiach. Płomienie atakowały całą ścianę, przy której byłem. One nie były na tyle duże, żeby nie podejść – przyznawał "El Testosteron" w rozmowie z Super Expressem. Specjalistyczne służby pojawiły się na miejscu po kilku minutach i szybko zareagowały w całej sprawie, zapobiegając przeniesieniu się płomieni na inne zabudowania.

Marcin Najman pierwszy raz po pożarze. Szczery wywiad: Obawiałem się tylko jednego!

Najman zostanie nagrodzony? Burmistrz Wielunia odpowiada!

Marcin Najman pierwszy raz o pożarze. Bał się jednego

Burmistrz Wielunia (w tym mieście doszło do całego zdarzenia) Paweł Okrasa zareagował na całe zajście. Nie chciał jednak udzielić szczegółów pożaru. - Po pierwsze prowadzone jest przez Komendę Policji dochodzenie w sprawie wspomnianego zdarzenia. Po drugie prowadzone jest także przez Komendę Straży Pożarnej postępowanie mające ustalić przyczyny pożaru. I do czasu otrzymania protokołów z obu tych służb nie będziemy udzielać informacji w tej sprawie - komentuje burmistrz Wielunia.

Wiadomo jedynie, że do pożaru doszło na terenie budynków komunalnych. - W ostatnich latach w tym obiekcie dochodziło już do pożaru, ale także do wybuchu butli z gazem. Jest to - krótko mówiąc - budynek o podwyższonym zagrożeniu ze względu na lokatorów w nim przebywających (ludzie po wyrokach, którzy wrócili z zakładów karnych, niepracujący, którym Gmina musi zapewnić lokal socjalny). Na terenie tej działki dochodzi bardzo często do różnych incydentów, biesiad alkoholowych, etc - mówi Paweł Okrasa.

Mistrz KSW Phil De Fries rzuca wyzwanie Mariuszowi Pudzianowskiemu. Pobiją się o... pas emeryta?

Burmistrz Wielunia o pożarze. Najman zostanie odznaczony?

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa przyznał, że dziękuje Marcinowi Najmanowi za szybką reakcję, ale odznaczenia zawodnika nie planuje. Wprost przyznał, że nie chce robić "pokazowych akcji".

- Co do uhonorowania Pana Marcina Najmana to nie będziemy robić niczego „na pokaz”. Nie mniej trzeba podziękować za postawę Panu Marcinowi Najmanowi, czyli o szybkim powiadomienie służb o zauważonym pożarze i wyciągnięciu/wyprowadzeniu osoby z płonącego budynku. Szybki przyjazd Straży Pożarnej sprawił, że pożar został ugaszony na budynku gospodarczym i nie zdążył przenieść się na budynek mieszkalny. Wtedy skutki byłby tragiczne - kończy.

Sonda
Wskoczyłbyś w pożar, by ratować drugiego człowieka?
Najnowsze