Marcin Najman wyzwał Szpilkę

i

Autor: Zrzut ekranu/YouTube/Marcin Najman/KSW Marcin Najman wyzwał Szpilkę!

Marcin Najman wyzwał Szpilkę! Bez ceregieli skomentował jego debiut w KSW, padła stanowcza deklaracja

2022-06-19 12:00

Środowisko sportów walki w Polsce żyje debiutem Artura Szpilki w MMA. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie pokazał się ze znakomitej strony podczas KSW 71. Pewnie rozbił Sergieja Radczenkę i udanie rozpoczął przygodę w nowej formule. Fani czekają już na kolejne walki "Szpili", do którego ustawiają się chętni. Jednym z nich jest Marcin Najman, który wyzwał Szpilkę! "El Testosteron" bez ceregieli skomentował debiut byłego pięściarza w KSW. Z jego strony padła stanowcza deklaracja.

Marcin Najman był jednym z pierwszych bokserów, którzy przerzucili się na MMA. Wielu kibiców może już nawet nie pamiętać, że "El Testosteron" stoczył 21 zawodowych walk. Walczył nawet o tytuł mistrza Polski w wadze ciężkiej z Andrzejem Wawrzykiem, jednak prawdziwą popularność przyniosły mu walki w MMA. W grudniu 2009 r. cała Polska żyła starciem Najmana z Mariuszem Pudzianowskim, które można uznać za początek freak fightów w naszym kraju. Od tamtej pory stoczył 11 pojedynków MMA i ma bilans 5-6. Teraz podobną drogę rozpoczął Artur Szpilka. "Szpila" od dłuższego czasu nie ukrywał, że stracił zapał do boksu, a mieszane sztuki walki dały mu nową energię. Po wielu miesiącach oczekiwań zadebiutował w KSW i w przeciwieństwie do Najmana rozpoczął tę przygodę od zwycięstwa. 33-latek zachwycił kibiców, ale nie wszystkich. "El Testosteron" nie był zaskoczony występem Szpilki i natychmiast wyzwał go do walki!

Artur Szpilka miał walczyć z Mariuszem Pudzianowskim! Szef KSW wszystko ujawnił

Legendy MMA pięknie pożegnały Joannę Jędrzejczyk

Najman wyzwał Szpilkę! Bez ceregieli skomentował jego debiut w KSW

Przebranżowienie z pięściarstwa do MMA to nie jedyny punkt wspólny Szpilki i Najmana. Zawodnik z Wieliczki także ma dość burzliwą relację z Mariuszem Pudzianowskim i jakiś czas temu poważnie rozważał debiut w nowej formule właśnie z "Pudzianem"! O szczegółach tego planu przed kamerą "Super Expressu" po KSW 71 opowiedział Martin Lewandowski. Treningi pobudziły jednak w Szpilce sporo pokory, której często brakuje Najmanowi. Tym razem częstochowianin ponownie nie gryzł się w język i otwarcie wyzwał nową gwiazdę KSW do walki.

KSW 71 WYNIKI: Świetny debiut Szpilki! Ziółkowski obronił pas po trudnej walce, bolesne porażki Mańkowskiego i Różalskiego

Sonda
Kto wygrałby walkę Szpilka - Najman?

"To że walka Szpilka vs Radczenko pójdzie do parteru było dla mnie oczywiste. Mówiłem o tym w wywiadzie dla Ringpolska. Gratuluje Arturowi wygranej i zgłaszam gotowość do wali z nim w formule mma. W tej formule czuje sie faworytem [pisownia oryginalna - przyp. red.]" - napisał Najman na Twitterze tuż po zwycięstwie Szpilki. Oficjalnie wyzwał go do walki i stwierdził, że czuje się faworytem. W ostatnim czasie "El Testosteron" poprawił bilans, wygrywając dwie walki z rzędu w federacji MMA-VIP. Do niedawna był twarzą tego projektu, jednak ta współpraca dobiegła końca. Czy Najman wróci do KSW i zmierzy się ze Szpilką? Decyzja należy w dużej mierze do włodarzy KSW.

Marcin Różalski do bólu szczery przed KSW 71: Płacę haracz za dawne grzechy | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze