Nagła zmiana w karcie walk FEN 38! Niespodziewane zestawienie walki wieczoru

2022-01-22 8:30
FEN 38, Andryszak - Golub
Autor: FEN FEN 38: Andryszak - Golub

W sobotę 22 stycznia odbędzie się kolejna gala pod szyldem FEN. W Ostrowie Wielkopolskim walką wieczoru miało być starcie Michała Andryszaka (22-10) z Geronimo dos Santosem (44-23-1), ale wiadomo już, że ze względów zdrowotnych organizacja musiała zmienić swoje plany. Tym samym na dzień przed galą dokonano roszady w zestawieniu main eventu, a nowym rywalem Polaka został Ukrainiec, Evgeniy Golub (14-9).

Przez ostatnie lata Andryszak związany był z KSW, jednak w sobotę zadebiutuje w FEN. Jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce przygotowywał się do starcia z niezwykle doświadczonym Geronimo dos Santosem. Brazylijczyk stoczył w oktagonie 68 walk, ale na razie nie dojdzie do jego kolejnego pojedynku. 41-latka z udziału w gali FEN 38 wykluczył pozytywny wynik testu na koronawirusa, a organizatorzy błyskawicznie musieli znaleźć zastępstwo „Mondragona”. Gala w Ostrowie Wielkopolskim okazała się dla FEN wyjątkowo pechowa, gdyż dzień przed wydarzeniem cała Polska mówiła o pożarze w hotelu, w którym mieszkali m.in. zawodnicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a włodarze znaleźli też rywala, z którym zmierzy się „Longer”.

Gwiazda FEN pokazała wideo ze środka płonącego hotelu przed FEN 38. Przerażające sceny

Walka wieczoru FEN 38: Andryszak – Golub

Ich wybór padł na Evgeniya Goluba. Ukrainiec nie jest oczywiście tak dużym nazwiskiem jak dos Santos, który w swojej karierze walczył m.in. z Fedorem Emelianenką, ale także ma na swoim koncie 23 walki. W listopadzie zeszłego roku przerwał serię szybkich porażek w 1. rundzie, wygrywając przez poddanie na gali w Uzbekistanie. Zdecydowana większość jego starć kończy się w otwierającej rundzie, a niemal wszystkie zwycięstwa Goluba to pojedynki z debiutantami. Warto zaznaczyć, że Andryszak ma już na swoim koncie nokaut w 9 sekund, więc widzowie powinni nastawić się na błyskawiczne zakończenie main eventu.

Najpierw pobije Hiszpana, potem ruszy po pas? Kamil Kraska przed występem na FEN 38

Córeczka i UFC to priorytety Andryszaka

„Longer” nie ukrywa, że 2022 rok będzie dla niego kluczowy. Niedawno urodziła się jego córka, która natychmiast stała się oczkiem w głowie sportowca. - Dzisiaj mam na barku odpowiedzialność za jeszcze jedną duszyczkę. To jest dla mnie najważniejsze – mówił przed FEN 38. Mimo wszystko Andryszak nie rezygnuje z marzeń związanych z MMA, choć wiele wyjaśnią najbliższe miesiące. - To jest mój ostatni rok takiego poważnego MMA. Jeżeli będzie seria zwycięstw w tym roku, to zostanę w MMA jeszcze dłużej na poważnie. Moim celem jest UFC – wyznał szczerze 29-latek.

Sonda
Będziesz oglądał galę FEN 38?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze