Mamed Khalidov

i

Autor: KSW/materiały prasowe Mamed Khalidov

Tajemnica ikony

Nie uwierzycie, jakie wykształcenie zdobył Mamed Khalidov. Tego o legendzie KSW mogliście nie wiedzieć, ciężko na to pracował

2022-12-24 13:05

Mamed Khalidov to niewątpliwie legenda KSW i całego polskiego MMA. Doświadczony zawodnik niedawno odniósł kolejne wielkie zwycięstwo w karierze i pokonał Mariusza Pudzianowskiego na XTB KSW 77. Wielu kibiców o Khalidovie wie prawie wszystko, bo zawodnik jest już na scenie bardzo długo. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, że wielki mistrz kilka lat temu zdobył wyższe wykształcenie.

Mamed Khalidov od wielu lat mieszka w Polsce i z naszym krajem związał się najprawdopodobniej na zawsze. Biało-czerwoni kibice mają ogromną słabość do zawodnika urodzonego w Groznym, bo podczas swoich walk w oktagonie potrafi stworzyć wielkie widowisko. W zawodowej karierze Khalidov stoczył już 46 walk i aż 36 z nich wygrał. Na koncie ma mnóstwo fantastycznych poddań i nokautów, dzięki czemu fani na długo zapamiętują jego pojedynki.

Mamed Khalidov wykształcenie. Tego o mistrzu mogliście nie wiedzieć

O tym, że Khalidov jest ikoną polskiego MMA można było przekonać się również na gali XTB KSW 77. Wówczas zdecydowana część kibiców trzymała kciuki za olsztynianina. Ten ich nie zawiódł, bo w ekspresowym tempie pokonał Mariusza Pudzianowskiego i niebawem ponownie powinniśmy zobaczyć Khalidova w oktagonie. Jego zawodowe życie jest znane wielu osobom. 42-latek nie jest natomiast typem sportowca, który chwali się życiem prywatnym w mediach społecznościowych i w tym zakresie kibice mogą wiedzieć o nim zdecydowanie mniej.

Khalidov polskie obywatelstwo uzyskał w grudniu 2010 roku. Wcześniej uczył się języka polskiego we Wrocławiu, a gdy przeniósł się do Olsztyna, rozpoczął naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Tam ukończył edukację na kierunku zarządzanie i administracja. Khalidov myślał więc nie tylko o rozwoju swojej kariery zawodniczej, ale także zdobył ważne dla każdego wykształcenie. A łączenie treningów z edukacją na pewno nie było sprawą łatwą.

Artur Szpilka komentuje walkę Pudzianowski - Khalidov | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany