Paweł Jóźwiak

i

Autor: WP SportoweFakty / ZRZUT EKRANU Paweł Jóźwiak

problemy w mma

Paweł Jóźwiak bardzo ostro o freak-fightach. Szef FEN-u nie gryzł się w język, mocna krytyka

2022-08-09 11:19

Sporty walki w Polsce muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich okazały się gale freak-fight, które w założeniu konfrontują ze sobą znanych ludzi, z reguły niezwiązanych ze sportami walki, choć coraz częściej przyciągają oni także profesjonalnych zawodników. Zdaniem Pawła Jóźwiaka, szefa FEN, gale freak-fight odciągają fanów od walk profesjonalistów.

Walki celebrytów, influenserów i youtuberów jeszcze kilka lat temu były zwykłą ciekawostką. Obecnie jednak gale freak-fight przyciągają setki tysięcy, jeśli nie miliony widzów. Prekursorem tego typu rozrywki w Polsce było FAME MMA, ale obecnie na rynku prężnie działa także m.in. High League czy Prime MMA i wciąż powstają nowe federacje, starając się uszczknąć coś dla siebie z freak-fightowego tortu. Już sami sportowcy zauważyli, że pieniądze, jakie można zarobić na takiej walce, są nieporównywalnie większe od czysto sportowych starć. Nietrudno się dziwić więc, że organizatorzy sportowych gal nie mają dobrego zdania o freak-fightach i nie inaczej jest w przypadku Pawła Jóźwiaka, prezesa FEN-u.

Artur Szpilka dobitnie o Denisie Załęckim. Jednoznaczne słowa o kontuzji rywala przed walką na High League 4 | KOLOSEUM

Wujaszek Fericze z Kanapowców TTV przeżywał potworne katusze. Więcej w galerii poniżej:

Jóźwiak ostro o galach freak-fight. Jego nadzieje nie spełniły się

W wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego szef jednej z największych polskich organizacji MMA, Paweł Jóźwiak, opowiedział, co myśli o galach freak-fight. Jak sam wyznał, początkowo miał nadzieję, że gale te będą napędzały także wydarzenia czysto sportowe. Tak się niestety nie stało. – Na początku myślałem, że długofalowo to przełoży się na wzrost oglądalności młodzieży sportowcami, ale tak się nie stało. Zobaczcie nawet to, że części zawodników nie opłaca się już nawet wychodzić do walk takich sportowych, bo oni więcej mogą zarobić przygotowując freaków do walk. Niestety, taka bardzo nieciekawa sytuacja i odczuwam spadek zainteresowania przy galach sportowych – zdradza prezes FEN-u.

Szymon Kołecki cierpi potworne katusze. Kariera wielkiego mistrza jest zagrożona, czeka go poważna operacja? | Andrzej Kostyra

Do freak-fightów ludzi przyciągają przede wszystkim influenserzy, mające zarówno liczne grono fanów, jak i wrogów. Nierzadko też konflikty między zawodnikami są bardzo mocno nakręcane na konferencjach, a czasem wręcz sztucznie wykreowane – aby poziom emocji sięgał maksimum. – W jeden dzień byłem na konferencji FEN-u i PRIME-u, to wychodząc z konferencji FEN-u i wchodząc na konferencję PRIME-u czułem się jakbym wychodził z jakieś stypy i wchodził do Hollywood. Taka dysproporcja – dodaje Paweł Jóźwiak.

Szymon Kołecki walczy o powrót do zdrowia. "To jest niemożliwe, żebym wrócił w najbliższym czasie do walki' | Andrzej Kostyra
Najnowsze