Paweł Jóźwiak o odwołaniu FEN 28: Przemówił zdrowy rozsądek i ludzkie sumienie

2020-03-27 18:15 rozmawiał Mateusz Fudala
Paweł Jóźwak
Autor: fen-mma.com Paweł Jóźwak

28 marca w Lublinie miała odbyć się gala FEN 28, ale ze względu na ogólnokrajowe obostrzenia imprezę odwołano. – Nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie wszystkich uczestników. Odłożyliśmy biznes na bok, przemówił zdrowy rozsądek i ludzkie sumienie – mówi „Super Expressowi” szef federacji Paweł Jóźwiak. Rozmowa z prezesem Fight Exclusive Night w poniższym materiale wideo.

- Byłem bliski zorganizowania tej gali, ale w związku z obostrzeniami, jakie wprowadził rząd, podjęliśmy decyzję, żeby odwołać imprezę – opowiada „Super Expressowi” Paweł Jóźwiak.

Szef federacji zdradził nam, że miał pomysł, by imprezę zorganizować w kwietniu w studiu telewizyjnym i bez udziału publiczności, ale w końcu i z tego zrezygnowano. - Jestem ostatnią osobą, która się poddaje, ale tutaj przemówił zdrowy rozsądek i ludzkie sumienie – zaznacza Jóźwiak.

Tymczasem w sobotę ma się odbyć gala FAME MMA. Mimo że Urząd Miasta Katowice zablokował wydarzenie, organizatorzy chcą je przeprowadzić w innym miejscu. O opinię na temat tej gali również zapytaliśmy szefa FEN:

- Każdy ma własne sumienie i sam podejmuje decyzje. Nasze zdanie na ten temat wyraziliśmy w momencie odwołania gali. Skoro ktoś uważa, że zrobi to bezpiecznie, mówi że nie ma żadnego ryzyka to mam nadzieję, że bierze odpowiedzialność za słowa – podkreślił Paweł Jóźwiak.

Najnowsze