Pożegnanie Ozdoby

Pogrzeb Dawida Ozdoby. Został pochowany w białej trumnie

2022-10-14 16:05

3 października świat rozrywki i freak fightów obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Dawida Ozdoby. Zawodnik takich organizacji FAME MMA i MMA Attack został odnaleziony martwy w jednym z warszawskich parków. Ta informacja poruszyła miliony Polaków, a w piątek, 14 października, odbył się pogrzeb byłego partnera Edyty Herbuś w Drawsku Pomorskim. Na grobie Dawida Ozdoby pojawiło się morze białych kwiatów.

Ozdoba był jednym z prekursorów freak fightów w Polsce. Jego starcie z Robertem "Hardkorowym Koksem" Burneiką podczas MMA Attack 3 w kwietniu 2013 r. przeszło do historii. Później trener personalny związał się z federacją FAME MMA od pierwszej gali i stoczył dla niej dwie walki. Po porażce na FAME 2 z Markiem "AdBusterem" Hoffmanem zniknął z internetu. Po czasie przyznawał, że zmagał się z poważną depresją i hejt mocno go przybił. Wydawało się, że 45-latek poradził sobie z chorobą, miał nawet propozycję walki dla odradzającego się MMA Attack, jednak kilka dni po czwartej gali pod tym szyldem zmarł. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła szeroko pojętym show-biznesem, a 14 października odbędą się uroczystości pogrzebowe Ozdoby. Początek ceremonii miał miejsce o godzinie 14:00.

Pogrzeb Dawida Ozdoby. Morze białych kwiatów na grobie

Na pogrzeb Dawida Ozdoby w Drawsku Pomorskim pojawiły się tłumy chcące pożegnać byłego tancerza. Wśród nich pojawiła się także delegacja z zespołu "Bad Boys Pro Team". Wielu żałobników przyszło na ostatnie pożegnanie Dawida Ozdoby z białymi kwiatami. Wiele osób opłakiwało tę wielką stratę. Widać było jak wielkie piętno odcisnął na życiach innych osób.

Dawid Ozdoba walczył z ciężką chorobą. Tak opisywał depresję. "Chciałem sobie podciąć żyły"

W polskiej kulturze biała trumna jest najczęściej przeznaczona dla dzieci. Czasem jednak na życzenie rodziny można pochować w niej także dorosłego. Najprawdopodobniej tak było w tej sytuacji.

Za pamięć i duszę Dawida Ozdoby odprawiona została msza święta. Data wyznaczona była na 14 października. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od ostatniego pożegnania i wystawienia trumny z ciałem zmarłego w cmentarnej kaplicy w Drawsku Pomorskim o 13:00. Godzinę później odprawiona została msza żałobna.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
Dawid Ozdoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze