UFC Paryż: Figlak przegrywa w debiucie

i

Autor: Kamil Kacperczyk / SUPER EXPRESS UFC Paryż: Figlak przegrywa w debiucie

Porażka Polaka w UFC

Polak brutalnie rozbity w debiucie na UFC! Michał Figlak przegrywa w Paryżu

2022-09-03 20:26

Nie tak miał wyglądać debiut Michała Figlaka w organizacji UFC. Niepokonany do tej pory Polak pojawił się w klatce największej światowej federacji na gali w Paryżu. Jego przeciwnikiem był Fares Ziam. Reprezentant gospodarzy niesiony szalonym, fanatycznym dopingiem wygrał po jednogłośnej decyzji 30-27, 30-27, 29-28. Michał Figlak zaliczył falstart w UFC.

W stolicy Francji doszło do historycznych wydarzeń. Polscy kibice już dwukrotnie mieli okazję oglądać walki zawodników największej światowej organizacji MMA. We Francji ta sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. 3 września 2022 roku Accor Arena wypełniła się po brzegi niemal od pierwszego pojedynku. Takiego głodu MMA na światowym poziomie nie było widać dawno.

UFC: Nieudany debiut Michała Figlaka w organizacji. Porażka w Paryżu

Przed galą UFC w Paryżu okazało się, że na karcie wstępnej pojawi się kolejny Polak. Michał Figlak dostał okazję startu w stolicy Francji po świetnych walkach dla brytyjskiej organizacji Cage Warriors. Jego przeciwnikiem był bardziej doświadczony, 25-letni Fares Ziam. Była to jego piąta walka w UFC.

Fatalna rana Vasyla po walce z Don Diego. Pół twarzy we krwi, okropny widok

Mateusz GAMROT przed UFC 280: ELIMINATOR z Dariushem? Mówi się...

Doświadczenie i szalona, fanatyczna publiczność poniosły go do zwycięstwa. Ziam pozwolił Polakowi powalczyć głównie w pierwszej rundzie. Dwie kolejne dzięki kontroli w parterze toczyły się już pod dyktando Francuza.

Figlak przegrywa w debiucie w UFC. Jednogłośna decyzja sędziów

Sędziowie w przypadku tej walki byli jednomyślni. Dwóch punktowało trzy rundy wygrane przez Francuza, tylko jeden wskazywał na to, że Polakowi udało się wygrać jedną rundę w tym pojedynku.

Twarz Artura Szpilki bardzo się zmieniła. Trudno przeoczyć ten szczegół

Sonda
Czy oglądasz gale UFC?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze