Polak rekordzistą UFC! Jest lepszy nawet od MISTRZA

2020-12-03 16:46 mc
Krzysztof Jotko
Autor: Instagram/krzysztofjotko Krzysztof Jotko

Liczby nie kłamią i bywają powodem do dumy. Przekonał się o tym Krzysztof Jotko. Polak okazał się numerem jeden wśród zawodników z najwyższym współczynnikiem obrony obaleń w całej wadze średniej UFC. Wyprzedził między innymi mistrza Israela Adesanyę.

Profil "MMA By The Numbers" przygotował listę zawodników, którzy mogą się pochwalić najwyższym współczynnikiem obrony obaleń w wadze średniej UFC. Numer jeden to 87,1%. Takim wynikiem szczyci się Krzysztof Jotko. Za jego plecami znaleźli się m.in. Israel Adesanya, Robert Whittaker czy Yoel Romero.

ZASKAKUJĄCY wpis Marcina Najmana. To nie była walka?!

Jotko jest związany z UFC od 2013 roku. Jego bilans to dziewięć zwycięstw i cztery porażki. Ostatnio może się pochwalić trzema wygranymi z rzędu.

Jędrzejczyk o zwycięstwie Błachowicza i obiecanej walce o pas UFC. Vlog Andrzeja Kostyry

Polak miał walczyć w październiku na UFC Fight Night 181 z Makhmudem Muradovem, jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja. "Niestety, moja następna walka z Makhmudem Muradovem się nie wydarzy. Ten obóz od początku nie był łatwy. Najpierw problemy z żołądkiem, ale robiłem wszystko co w mojej mocy, żeby ta walka się wydarzyła. Kilka dni temu na sparingach złamałem sobie palec u nogi, więc nie mam jak walczyć (...)" - napisał na Instagramie.

Najnowsze