Roberto Soldić

i

Autor: Materiały prasowe / KSW Roberto Soldić

Soldić znów pokaże moc?

Roberto Soldić wraca do klatki! Pierwsza walka od odejścia z KSW już dziś. Kiedy i gdzie oglądać?

2022-12-02 13:35

Roberto Soldić był jedną z wielkich gwiazd KSW. W swojej ostatniej walce dla tej federacji został podwójnym mistrzem pokonując legendarnego już Mameda Khalidova. Co więcej, zrobił to w spektakularny sposób, brutalnie nokautując swojego rywala. Po długich negocjacjach Chorwat postanowił opuścić KSW i dołączył do federacji ONE. W nocy z piątku na sobotę po raz pierwszy pojawi się w klatce tej organizacji.

Roberto Soldić niemal nie miał sobie równych w federacji KSW. Już w debiucie w 2017 roku odebrał Borysowi Mańkowskiemu pas mistrza wagi półśredniej. Kolejna walka nie była dla niego tak udana, bowiem du Plessis odebrał mu pas, ale w tym samym roku (2018) Chorwat odzyskał mistrzostwo. Potem już nie dał się ani razu pokonać w KSW, wygrywając z Bohrerem, Kaszubowskim, Pietrzakiem, Materlą (debiut w wadze średniej) i Kinclem. Na koniec stanął do walki dwóch mistrzów – Soldić jako mistrz wagi półśredniej kontra Khallidov, mistrz wagi średniej. W grudniu 2021 roku Soldić brutalnie znokautował Khalidova i odebrał mu pas, zostając podwójnym mistrzem. Choć zapowiadano, że może dojść do rewanżu, już wiemy, że tak się nie stanie.

Roberto Soldić debiutuje w ONE Championship

Długie negocjacje zakończyły się fiaskiem i Soldić przeniósł się z KSW do singapurskiej federacji ONE Championship. Chorwat zadebiutuje na gali ONE on Prime Video 5, która odbędzie się w nocy z piątku, 2 grudnia na sobotę, 3 grudnia czasu polskiego. Start gali, na której Roberto Soldić (20-3) skrzyżuje rękawice z niepokonanym do tej pory Dagestańczykiem Muradem Ramazanowem (11-0), zaplanowano na godzinę 3:00 czasu polskiego w sobotę, 3 grudnia. Walka Chorwata będzie pierwszą walką w karcie głównej, więc powinna rozpocząć się ok. 4:30 polskiego czasu. Jak nazwa gali wskazuje, transmisja z gali dostępna będzie na platformie Amazon Prime Video.

Zawodnicy Gromdy obstawiają wynik meczu Polska - Argentyna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze