Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Jan Błachowicz

Napięta atmosfera

Rosjanin bezpardonowo zaatakował Błachowicza. Uderzył bez litości, to już nie są przelewki

2022-08-10 9:13

Wciąż nie wiadomo, z kim w kolejnej walce zmierzy się Jan Błachowicz. Dużo mówiło się o możliwym starciu o pas w wadze półciężkiej, ale na tę chwile wydaje się, że taki pojedynek na razie się oddala. Coraz więcej wskazuje natomiast, że "Cieszyński Książę" w oficjalnym eliminatorze zmierzy się z Magomiedem Anakalajewem. Atmosfera między zawodnikami jest coraz bardziej ostra.

Jan Błachowicz w połowie tego roku wrócił na zwycięskie tory. Po tym, jak dość niespodziewanie stracił pas w wadze półciężkiej po porażce z Gloverem Teixeirą, od razu zapowiadał, że jego celem jest odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Droga do tego nie jest jednak prosta, bo wielu innych zawodników chciałoby być ma miejscu Błachowicza.

Mamed Khalidov nie wahał się ani chwili! Zadali mu ważne pytanie, a odpowiedź przyszła błyskawicznie. Nie zostawił wątpliwości

Rosjanin uderza w Błachowicza. Mocny atak zawodnika

Ostatnie doniesienia mówiły o tym, że plan reprezentanta Polski może się szybko zrealizować i UFC da mu walkę z Jirim Prochazką. Sam Czech w rozmowie z TVP Sport przyznał jednak, że jest skupiony na rewanżu z Golverem Teixeirą, któremu odebrał pas. A to oznaczałoby, że Błachowicz na swoją szansę będzie musiał jednak zaczekać.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk pokazał, jak spędza czas z rodziną. Wymowne zdjęcie z wakacji

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Tym samym coraz bardziej prawdopodobna wydaje się walka Polaka z Magomiedem Anakalajewem. Sam Rosjanin obwieścił na Twitterze, że dostał ofertę walki z Błachowiczem. Były mistrz w mediach społecznościowych zareagował na tę informację. - Dana White, bez bzdur, bez politykowania, bez wygłupów. Daj mi Prochazkę, a ja dam ci w zamian największą walkę MMA w historii Europy - napisał Błachowicz.

Ankalajew nie pozostał dłużny Polakowi i ostro odpowiedział, a wręcz zaatakował Błachowicza. - Przegrałeś dwie ostatnie walki. Na pojedynek o pas trzeba zapracować, nie rozdaje się go - napisał Rosjanin. - Polska ma 38 milionów ludzi, to nie czyni cię wielką gwiazdą. Mówisz, że nie wybierasz rywali. UFC poprosiło mnie o walkę z tobą. Powiedziałem tak, jak za każdym razem - uderzył Ankalajew.

Jan Błachowicz wrócił do Polski po wygranej z Rakiciem. Leci do Singapuru rozmawiać o walce o pas
Najnowsze