Khamzat Chimaev, Ramzan Kadyrow

i

Autor: Facebook ZRZUT EKRANU Khamzat Chimaev, Ramzan Kadyrow

Wielkie kontrowersje

Skandal! Gwiazdor UFC wspiera Ramzana Kadyrowa, trenował w Warszawie. Wielka burza w sieci

2022-08-19 16:23

Takie rzeczy po prostu nie mogą się dziać. W obliczu wojny i rosyjskiej inwazji na Ukrainę większość sportowców, którzy nie zdecydowali się stanowczo potępić napaści, zostało wykluczonych. Tak nie stało się jednak w przypadku UFC, gdzie wciąż biją się rosyjscy zawodnicy. Do niemałego skandalu doszło teraz w Warszawie. Gwiazdor UFC Khamzat Chimaev, który wspiera Ramzana Kadyrowa, trenował w jednym z tutejszych klubów.

W ostatnich dniach niespodziewane rzeczy pojawiły się w mediach społecznościowych. Niektórzy zawodnicy robili sobie zdjęcia z Khamzatem Chimaevem, wojownikiem organizacji UFC i jedną z największych gwiazd MMA na świecie w tym momencie. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie trwająca od kilku miesięcy napaść Rosji na Ukrainę. Chimaev jest blisko związany z Ramzanem Kadyrowem, który wspiera inwazję na terytorium naszego wschodniego sąsiada.

Wspiera Kadyrowa, trenował w Warszawie. Wielkie kontrowersje w Warszawie

W Warszawie oprócz Chimaeva pojawił się także inny zawodnik organizacji UFC Darren Till. Obaj panowie trenowali na matach Warszawskiego Centrum Atletyki. Głos w sprawie zabrał m.in. Łukasz Zaborowski.

Joshua - Usyk 2: Eksperci typują wynik walki roku! Michalczewski, Włodarczyk, Sosnowski, Wach

UFC: Krwiste jatki w klatce. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

- Teraz każdy będzie udawał ze nie wiedział o powiązaniach Khamzata z Kadyrowem? Może niech zadzwoni na wideo do koleżki i powie coś nowego o naszym kraju i co z nim najchętniej by zrobił… - napisał na Twitterze.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Amadeusza Ferrariego, zawodnika FAME MMA i High League, z Khamzatem Chimaevem. Do tej pory klub nie skomentował całego zajścia. Nie wiadomo, czy Chimaev był zaproszony do WCA.

Marcin Tybura o kolejnej walce w UFC i debiucie Jona Jonesa w wadze ciężkiej

Kim jest Khamzat Chimaev, kontrowersyjny zawodnik UFC?

Khamzat Chimaev jest niepokonanym zawodnikiem organizacji UFC, który stoczył do tej pory jedenaście pojedynków w MMA. W UFC pojawił się w 2020 roku, wygrywając już sześć walk. Kolejny pojedynek Chimaev ma stoczyć na UFC 279 w Las Vegas z Natem Diazem.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Najnowsze