Dawid Ozdoba nie żyje

i

Autor: AKPA

Boxdel żegna Ozdobę

Szef FAME MMA żegna tragicznie zmarłego Dawida Ozdobę. Krótki, emocjonalny wpis

2022-10-05 8:09

We wtorek, 4 października polskie media obiegła bardzo przykra wiadomość – zmarł Dawid Ozdoba, jeden z prekursorów freak-fightów w Polsce. Były zawodnik FAME MMA cierpiał na depresję, o czym nie raz opowiadał w wywiadach. Jego śmierć to duży cios dla całego środowiska i wielu fanów freak-fightów. Na osobisty komentarz zdecydował się także jeden z włodarzy FAME MMA, Michał „Boxdel” Baron.

Pierwsze informacje o śmierci Dawida Ozdoby zaczęły pojawiać się już w poniedziałek, 3 października wieczorem. We wtorek zostało już oficjalnie potwierdzone, że były zawodnik MMA Attack i FAME MMA nie żyje, a „Super Expressowi” udało się ustalić, że ciało Ozdoby znalezione zostało w jednym z warszawskich parków – Parku Picassa. Nie jest żadną tajemnicą, że były partner Edyty Herbuś zmagał się z bardzo ciężką i wciąż niesłusznie lekceważoną chorobą – depresją. Niestety, ostatecznie nie udało się go uratować, a na jego śmierć zareagował m.in. Mariusz Pudzianowski. FAME MMA, w którego początkach Ozdoba był jedną z gwiazd federacji, wydało oficjalny komunikat w tej sprawie, ale śmierć byłego zawodnika postanowił skomentować dodatkowo jeden z szefów FAME MMA, Michał „Boxdel” Baron.

Boxdel żegna Dawida Ozdobę

Dawid Ozdoba był jednym z pierwszych, którzy tworzyli FAME MMA. Wystąpił na dwóch premierowych galach tej organizacji, choć nie poradził sobie najlepiej - najpierw poniósł porażkę z Dawidem "Ambro" Ambroziakiem, a na drugiej gali przegrał z Markiem "AdBusterem" Hoffmanem. Swój debiut w mieszanych sztukach walki zanotował jednak wcześniej – zanim trafił do FAME, zmierzył się z Robertem Burneiką na MMA Attack 3, z którym przegrał. Nic dziwnego, że fani freak-fightów zapamiętali go i mocno odbiła się na nich jego śmierć. Nie inaczej jest w przypadku szefów FAME MMA.

Dawid Ozdoba miał propozycję kolejnej walki! Mógł wejść do klatki byłej federacji, pożegnał go jeden z włodarzy

Michał „Boxdel” Baron postanowił odnieść się do tego tragicznego zdarzenia na swoim profilu na Twitterze. - Dawid Ozdoba zmarł wczoraj. Spoczywaj w pokoju Dawid, dalej ciężko mi w to uwierzyć… - napisał wyraźnie przejęty szef FAME MMA.

Dawid Ozdoba nie żyje
Najnowsze