Joanna Jędrzejczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Joanna Jędrzejczyk

To się dzieje! Joanna Jędrzejczyk wraca do UFC! Hitowe starcie zbliża się wielkimi krokami

2022-04-09 10:29

Bardzo długo nie wiadomo było, jak potoczy się kariera Joanny Jędrzejczyk. Była mistrzyni UFC ostatni raz w klatce pojawiła się ponad dwa lata temu. Nie brakowało plotek, że olsztynianka zdecyduje się zakończyć przygodę z mieszanymi sztukami walki. Nic bardziej mylnego! Z najnowszych doniesień wynika, że już za parę miesięcy Jędrzejczyk wróci do UFC. I dojdzie do wielkiego rewanżu.

Joanna Jędrzejczyk przez wiele lat była najlepiej rozpoznawalną reprezentantką Polski w amerykańskiej federacji UFC. W największej organizacji mieszanych sztuk walki zadebiutowała w 2014 roku, a rok później została mistrzynią w wadze słomkowej. Przez trzy lata była niepokonana i kolejne rywalki odprawiała z kwitkiem i zapisała się na kartach historii UFC.

Roberto Soldić wyzwał do walki słynnego YouTubera! Podwójny mistrz KSW chce z nim pojedynku

Joanna Jędrzejczyk wraca do UFC. Na to starcie czekają miliony!

Sprawy skomplikowały się w 2017 roku. Wówczas Jędrzejczyk przegrała dwie walki z Rose Namajunas i straciła pas mistrzowski. Polka próbowała swoich sił również w kategorii muszej, ale po porażce z Walentiną Szewczenko wróciła do swojej macierzystej wagi. W marcu 2020 roku Jędrzejczyk stoczyła legendarny pojedynek z Weili Zhang, ówczesną mistrzynią.

Kamila Wybrańczyk poszła po bandzie! Po tych słowach nie było czego zbierać, dosadny komentarz narzeczonej Artura Szpilki

Pojedynek Polki z Chinką został okrzyknięty najlepszą kobiecą walką w historii. I powodów, aby tak mówić, było mnóstwo. Niezliczona liczba ciosów, zwroty akcji i zmasakrowane twarze obu zawodniczek. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Zhang, co niektórzy uznawali za kontrowersyjną decyzję.

Jędrzejczyk znów zawalczy. Hitowe starcie nadchodzi

Po tej porażce Jędrzejczyk zniknęła i do tej pory kibice czekają na jej powrót. Pojawiały się plotki, że była mistrzyni UFC może nawet zakończyć karierę, ale obecnie sprawy przybrały innego obrotu. Jak wynika z doniesień ESPN, już niebawem dojdzie do rewanżu z Zhang. Takie informacje przekazał Marc Raimondi na Twitterze.

- Prawdopodobnie największa walka w historii kobiecego MMA znowu się odbędzie. Walka Zhang Weili z Joanną Jędrzejczyk została ustnie uzgodniona na UFC 275, które odbędzie się 11 czerwca w Singapurze, powiedział ESPN dyrektor ds. biznesowych UFC Hunter Campbell. Kontrakty zostaną wkrótce podpisane - czytamy we wpisie dziennikarza.

Sonda
Joanna Jędrzejczyk znów będzie mistrzem UFC?
Kulisy Fame MMA 13
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze