Trener Błachowicza ujawnia przed walką na UFC: Mamy przygotowane niespodzianki na Teixeirę!

2021-10-27 13:17
Jan Błachowicz
Autor: Tomasz Radzik / SE Jan Błachowicz

Ogromne emocje szykują się w Abu Zabi! Trzecia walka Jana Błachowicza (38 l., 28-8), której stawką będzie pas mistrzowski UFC w kategorii półciężkiej już w sobotę! "Cieszyński Książę" ładuje swoją legendarną polską siłę w hotelu. Przed walką trenerzy zawodnika Robert Jocz (44 l.) i Robert Złotkowski (46 l.) zapowiadają niespodziankę przygotowaną dla Brazylijczyka Glovera Teixeiry.

Przybysz z kraju kawy do klatki nie wychodził do klatki od walki z Thiago Santosem, czyli od prawie roku. - Pamiętajmy o tym, że jeśli zawodnik nie walczy rok to rdzewieje. Ale bądźmy przygotowani na najmocniejszego Teixeirę, jaki może być - mówi wprost Robert Złotkowski. Zdaniem trenerów Błachowicza scenariusz pojedynku nie będzie zbyt skomplikowany. - Jeśli Glover otrzyma mocny cios to będzie się kleił, spychał na siatkę i szukał obaleń. Będzie próbował zaskoczyć Janka. I nawet jeśli się uda, to jesteśmy przygotowani na parter, obronę, a nawet kontry - dodaje Robert Jocz.

UFC 267: Niespodzianka przygotowana na Teixeirę

Sztab Polaka nie ukrywa, że nikomu nie zależy na tym, by szybko nokautować rywala. Chcą uniknąć błędów innych zawodników. Thiago Santos był blisko znokautowania Brazylijczyka, ale ostatecznie przegrał przez poddanie. - Głowa Teixeiry już nie jest taka odporna jak u młodego zawodnika. Nie będziemy się starali nokautować na siłę tak jak zawodnicy, którzy mieli go już na widelcu, ale potem to tracili, bo się wystrzeliwali - przyznał Joczz, dodając, że przygotowali na tę walkę coś specjalnego. - Wszystkich szczegółów nie będę zdradzał! Mamy przygotowane niespodzianki dla przeciwnika, ale zostawmy to na walkę - mówił z uśmiechem.

Jan Błachowicz poleciał na mistrzowską walkę z synem, ale... nie śpią w jednym pokoju! Znamy powód

Gala UFC 267 z walką wieczoru Jan Błachowicz – Glover Teixeira o mistrzostwo świata UFC oraz pojedynkami Tybura – Wołkow i Oleksiejczuk – Gamzatov już w sobotę, 30 października. Transmisja na Polsat Sport od 18.

Jan Błachowicz - OSIĄGNIĘCIA

Jan Błachowicz stoczył 36 pojedynków w zawodowym MMA. "Cieszyński Książę" karierę zaczynał w KSW, gdzie był mistrzem kategorii półciężkiej. W 2014 roku trafił do UFC, dla którego stoczył do tej pory szesnaście walk. We wrześniu 2020 roku został mistrzem organizacji po nokaucie na Dominicku Reyesie. W marcu 2021 roku obronił pas, pokonując przez decyzję Israela Adesanyę.

Sonda
UFC 267: Kto wygra walkę Błachowicz - Teixeira?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze