Jędrzejczyk - Zhang: Szalona wojna o mistrzostwo UFC! Chinka obroniła pas

2020-03-08 6:38 MSo
Jędrzejczyk - Zhang
Autor: EastNews Jędrzejczyk - Zhang

Takich walk o mistrzowskie pasy fani MMA mogą życzyć sobie jak najwięcej. Joanna Jędrzejczyk walczyła z Weili Zhang na śmierć i życie. Mordercza, szalona wojna, która trwała 25 minut po niejednogłośnej decyzji sędziów zakończyła się triumfem Chinki. Kontrowersji nie da się uniknąć, ale werdykt pokazuje jak wyrównany był to pojedynek!

Cóż to był za kosmiczny wieczór z UFC! Na walkę Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang czekała cała sportowa Polska. Jedno jest pewne, nikt, kto wstał na galę z Las Vegas nie żałuje - obie zawodniczki zaprezentowały gigantyczne umiejętności, znakomite przygotowanie fizyczne i taktyczne. To przełożyło się na jedną z najlepszych, kobiecych walk w historii organizacji.

Od samego początku obie panie narzuciły niesamowite tempo. Mnóstwo ciosów i kopnięć szybko przełożyło się na "odznaczenia" na twarzy. Aktualnej mistrzyni zaczęło zamykać się oko, a czoło "JJ" puchło w niesamowitym tempie. Serca kibiców wskazywały, że to napierająca Polka cały czas ma przewagę. Obiektywnie patrząc, wszystkie rundy były bardzo wyrównane.

Mordercza wojna na wyniszczenie podobała się fanom, którzy co chwilę wstawali z miejsc, by zachęcić Jędrzejczyk i Zhang do jeszcze mocniejszej wymiany ciosów. Tych łącznie padło aż 356 - obrończyni tytułu zdominowała walkę w statystykach celnych uderzeń w okolice głowy (104-75), olsztynianka częściej trafiała w nogi i tułów (50-19 i 62-46).

Sędziowie mieli wielkie problemy z ocenieniem pojedynku. Po niejednogłośnej decyzji, pas został jednak w rękach Weili Zhang. Polka nie może mieć sobie nic do zarzucenia - o jej porażce zadecydowały detale. Arbitrzy punktowali starcie 47-48, 48-47 i 47-48 na korzyść Chinki!

Na żywo

Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang

Zapraszamy na relację na żywo z gali UFC 248. W co-main evencie o mistrzostwo kobiet powalczy Joanna Jędrzejczyk. Jej walka z Weili Zhang zaplanowana jest na ok. godzinę 5:30!

Do ringu zmierzają zawodnicy drugiej walki karty głównej. Li Jingliang zmierzy się z Neilem Magnym.

Miejmy nadzieję, że Joannie Jędrzejczyk pójdzie dziś lepiej niż Adamowi Kownackiemu. "BabyFace" sensacyjnie przegrał w czwartej rundzie z Robertem Heleniusem! Więcej o walce przeczytacie tutaj!

Jak na razie jedynym zwycięzcą wieczoru jest Ewa Brodnicka, która bez żadnych kontrowersji wygrała swój pojedynek. Chociaż Artur Szpilka także triumfował, to w atmosferze wielkiego skandalu. Miejmy nadzieję, że Joanna Jędrzejczyk pójdzie w ślady "Kleo"!

Po walce Magny'ego z Li, dojdzie jeszcze do jednego pojedynku. Beneil Dariush zmierzy się z Drakkarem Klosem. Później, w co-main evencie Joanna Jędrzejczyk podejmie Weili Zhang.

Faworytką pojedynku Jędrzejczyk - Zhang jest aktualna mistrzyni. Zobaczymy jednak, czy Chinka poradzi sobie chociażby kondycyjnie na pięciorundowym dystansie, w którym jeszcze się nie pojedynkowała.

Trwa rozgrzewka Joanny Jędrzejczyk!

Marcin Gortat trzyma kciuki za zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk!

Neil Magny zdemolował Li Jinglianga i cieszy się z kolejnego zwycięstwa dla organizacji UFC! Sędziowie nie mieli wątpliwości - 30-27, 30-27, 30-27 dla Amerykanina.

Na hali w Las Vegas nie brakuje celebrytów!

W walce wieczoru dzisiejszej gali Israel Adesanya będzie bronił mistrzowskiego pasa przed Yoelem Romero.

Klose i Dariush zmierzają już w stronę ringu. To pojedynek, który poprzedzi walkę Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang!

Zaczynamy walkę Dariush - Klose!

Dariush wpięty jest na plecach Klosego i szuka duszenia. Amerykanin broni się jednak bardzo dobrze.

Przez ponad trzy minuty na plecach rywala wisiał niczym koala Dariush. Sędziowie powinni ją punktować 10-8 na jego korzyść.

Szalona wojna między panami w ringu. Obaj rozpuścili ręce i zaczęli zasypywać się gradem ciosów. Dariush fenomenalnie znokautował Klosego! Ciężkie KO!

A to oznacza, że przed nami walka, na którą czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang o mistrzostwo świata UFC!

Siła ciosu Dariusha była tak duża, że aż ochraniacz wypadł z ust Klosego. Niesamowite uderzenie, ciężki nokaut!

Joanna Jędrzejczyk nie jest faworytką walki mistrzowskiej. Wyżej oceniane są szanse Weili Zhang. Polka sprawi niespodziankę?

Obrończyni tytułu kończyła aż jedenaście walk w pierwszej rundzie. Czy tym razem czeka nas pełen dystans? Przypomnijmy, że Chinka nie walczyła jeszcze przez 25 minut! To właśnie tu "JJ" może upatrywać swojej szansy.

Tak wyglądała walka Weili Zhang z Jessicą Andrade, w której Chinka sięgnęła po mistrzostwo kobiecej dywizji!

Marzy nam się, by usłyszeć "And NEW" za niespełna pół godziny! Do boju, Joanno!

Joanna Jędrzejczyk już w drodze do ringu! Polka zmierza do oktagonu w rytm utworu "Dream on" w wykonaniu Aerosmith!

Polka jest uznawana za najlepszą zawodniczkę w historii dywizji słomkowej. Czas wrócić na tron!

W drodze do oktagonu aktualna mistrzyni, Weili Zhang!

Weili Zhang wchodzi do ringu jako mistrzyni po raz pierwszy. To dla niej nowa rola - jak sobie z nią poradzi?

Uśmiechnięta i zrelaksowana Zhang, skupiona Jędrzejczyk! Za chwilę zaczynamy! Zawodniczki są już przedstawiane przez Bruce'a Buffera.

I runda

ZACZYNAMY WALKĘ O MISTRZOSTWO W DYWIZJI SŁOMKOWEJ!

I runda

Zaczynamy z grubej rury! Dużo kopnięć, Polka trafiła prawą ręką, ale Chinka nie zostaje dłużna i również jej pięść śmiga niczym rakieta.

I runda

Trafiła prawym Zhang, ale wszystkie ciosy Jędrzejczyk kwituje uśmiechem. Liczba kopnięć robi wrażenie. Oj, będą jutro bolały nogi obie zawodniczki, jeśli dalej będzie to tak wyglądać.

I runda

Świetnie pracuje na nogach Joanna Jędrzejczyk. Polka unika wielu kopnięć i ciosów Chinki. Prawy w wykonaniu Weili Zhang może się okazać bardzo groźny. "JJ" trafiła rywalkę po gongu, za co jednak momentalnie przeprosiła.

II runda

Zaczynamy drugą rundę!

II runda

Niesamowita szybkość po obu stronach, genialna intensywność. Oby tylko sił wystarczyło im na pełne 25 minut. Weili Zhang próbowała obalenia, ale "JJ" świetnie się broni i dociska rywalkę do siatki.

II runda

Zamyka się prawe oko Zhang. Chinka po wymianie ciosów i trafionym prawym prostym szuka obalenia. Udaje się jej sprowadzić Jędrzejczyk na kilka sekund do parteru. Wracamy do stójki.

II runda

Znakomicie ogląda się ten pojedynek. Ani Jędrzejczyk, ani Zhang nie kalkulują, ale bardziej zmęczona jest Chinka. "JJ" podkreśla końcówkę rundy na swoją korzyść spychając rywalkę pod siatkę i sprzedając kolano na tułów.

III runda

Zaczynamy trzecią rundę!

III runda

Musi uważać na te ciosy w wykonaniu Chinki Joanna Jędrzejczyk. Prawy prosty doszedł do twarzy Polki i odskoczyła głowa olsztynianki.

III runda

Coraz większa przewaga Joanny Jędrzejczyk. Twarz Chinki już rozbita, mistrzyni nie jest tak aktywna, jak w pierwszych dwóch rundach. Powoli brakuje jej sił!

III runda

Trzykrotnie sprowadzona na matę Jędrzejczyk, ale Zhang nie jest w stanie utrzymać tam Polki dłużej niż kilka sekund. Uśmiech na twarzy "JJ", gdy ta kolejny raz wstaje.

III runda

Kapitalnie walczy Joanna Jędrzejczyk! Po trzech rundach ewidentnie prowadzi w pojedynku o pas mistrzowski. Twarz Chinki rozbita, ale teraz nie wolno się podpalać, trzeba powoli pracować na swoje zwycięstwo!

IV runda

Czoło Polki spuchnięte, porozbijana twarz Chinki. Zaczynamy czwartą rundę!

IV runda

Publiczność szaleje, bo zawodniczki szaleńczo wymieniają ciosy. Zhang widzi jak czoło Jędrzejczyk puchnie. Polka musi unikać kombinacji ciosów rywalki.

IV runda

Za dużo ciosów dochodzi do głowy Jędrzejczyk. Polka odpłaca się pięknym za nadobne.

IV runda

Będzie piąta runda! Czoło Joanny Jędrzejczyk okropnie opuchnięte. Olsztynianka zepchnęła rywalkę pod siatkę, ale po chwili Zhang odwróciła pozycję. - Walcz mądrze - podpowiada jej narożnik.

V runda

ZACZYNAMY OSTATNIĄ RUNDĘ! Jędrzejczyk i Zhang podały sobie rękę i się przytuliły.

V runda

Uprzejmości nie trwały długo. Szybko trafia sierpem Jędrzejczyk i znowu wracamy do wymian.

V runda

Coraz więcej ciosów zadaje Zhang. Ona nawet wygrywając tę rundę nie może być pewna zwycięstwa w pojedynku. Wielki aplauz płynie z trybun!

V runda

Świetnie stopuje Chinkę Jędrzejczyk. Ostatnia minuta walki!

V runda

KOOOOOONIEC! CO ZA WOJNA! Szalona walka pomiędzy Jędrzejczyk i Zhang i nic dziwnego, że publiczność nagrodziła obie zawodniczki owacją na stojąco!

O mamo! Co to był za pojedynek?! Czekamy na werdykt sędziów!

104 - 75 - uderzenia na głowę na korzyść Zhang
19 - 50 - uderzenia na tułów na korzyść Jędrzejczyk
46 - 62 - uderzenia na nogi na korzyść Jędrzejczyk

48-47, 47-48, 48-47 - tytuł mistrzowski po niejednogłośnej decyzji wygrała... Zhang!

Dziękujemy za obecność na relacji na żywo z walki Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang. Co prawda, wyniki Polaków dziś nie dopisały, ale emocji nie brakowało! Dobranoc!

Najnowsze