26 dotkniętych wirusem w NHL. Nie wiadomo kiedy wróci hokejowa liga

2020-07-01 16:58 Dariusz Chrabałowski
NHL, Chris Rooney
Autor: YouTube

Ponad dwudziestu koszykarzy ligi NBA doznało zakażenia wirusem Covid-19. Nie inaczej jest w hokejowej lidze NHL. Obecność tego patogenu stwierdzono u 26 graczy. Na razie.

O ile termin podjęcia na nowo rozgrywek NBA jest dobrze znany (30 lipca w Orlando na Florydzie), o tyle data powrotu na tafle NHL pozostaje pod znakiem zapytania. Być może na początku sierpnia. Mecze mają się odbywać w dwóch miastach, które jeszcze nie zostały wybrane. Jak dotąd sezon 2019-2020 trwał od 2 października do 12 marca.

Trwa druga faza przywracania działalności. Trening odbywa się w małych grupach i bez bezpośredniego kontaktu pomiędzy zawodnikami. 10 lipca ma się rozpocząć trzecia faza – zgrupowania w pełnym wymiarze we własnych ośrodkach treningowych.

Nie padły żadne nazwiska zarażonych hokeistów. Wszyscy „pozytywni” zostali odizolowani i poddali się przepisom sanitarnym. Wiadomo tylko, że np. obiekt klubu Tampa Bay Lightning był zamknięty przez kilka dni po tym, jak u trzech u zawodników i u wielu osób z personelu klubu wykryto wirusa.

We wznowionych rozgrywkach (o ile do nich dojdzie) mają wziąć udział 24 zespoły: 8 najlepszych w tabelach czyli po cztery z każdej tzw. konferencji (od II rundy) oraz 16 innych (od I rundy).

15/06/2020  Hokeiści NHL wyjadą na lód w pełni lata

https://sport.se.pl/sporty-zimowe/hokeisci-nhl-wyjada-na-lod-w-pelni-lata-aa-JimK-tBBt-33Ch.html

Najnowsze