Adam Małysz wyjawił wielką TAJEMNICĘ. Wszyscy się nad tym głowili. Istotne SZCZEGÓŁY

2021-02-26 8:00 dko
Adam Małysz
Autor: SE Adam Małysz

W piątkowy wieczór skoczkowie narciarscy rozpoczną pierwszy etap rywalizacji podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Na zawodników czekają bowiem kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. W czwartek na obiekcie podczas treningów nie pojawili się m.in. Dawid Kubacki, czy Kamil Stoch, co mogło zastanawiać sporą część kibiców. Adam Małysz zdradził, dlaczego liderów polskiej kadry zabrakło na skoczni.

Zawodnicy w niemieckiej miejscowości, gdzie rozegrane zostaną mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, są już od kilku dni. W środę mieli pierwszą okazję na to, aby zapoznać się z normalnym obiektem w Oberstdorfie i do dyspozycji mieli dwie serie treningowe. W czwartek ponownie mogli przetestować obiekt i większość skoczków tak zrobiła. Na próbnych skokach zabrakło jednak Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Liderzy polskiej kadry nie oddali nawet jednego skoku, a ten fakt mógł sprawić, że kibice zaczęli się zastanawiać, czy z zawodnikami wszystko jest w porządku.

Notorycznie krzywdzili Kamila Stocha. Teraz mają wielki problem!

Sprawa bardzo szybko jednak się wyjaśniła, a powody absencji trójki postanowił wyjaśnić dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, Adam Małysz. - Trenerzy podjęli taką decyzję ze względu na to, że w ostatnim czasie sporo było podróży. Rumunia, szybki powrót, wyjazd do Oberstdorfu, dosyć długa, prawie dwunastogodzinna podróż samochodami. Michal Doleżal i jego sztab uznali, że dwa skoki pierwszego dnia treningów i dwa w piątek, w dniu kwalifikacji, wystarczą - powiedział legendarny skoczek cytowany przez portal SportoweFakty WP.

Piotr Żyła WYŚMIAŁ Dawida Kubackiego! Poszło o formę, co za BEZLITOSNOŚĆ

Małysz wyjaśnił również, że Stoch, Kubacki i Żyła taką decyzję przyjęli ze spokojem. - Myślę, że Kamil, Dawid i Piotrek mają tę cierpliwość i wiedzą, co mają robić w zawodach. To co mieli wytrenować, już wytrenowali. Tutaj nic się już nie poprawi, tu trzeba po prostu dobrze skakać. Jeśli do poprawki są tylko małe rzeczy, można odpuścić i postawić na regenerację - wyjaśnił Adam Małysz.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze