Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski Adam Małysz

Adam Małysz nie owijał w bawełnę. Niepokojące słowa legendy, jest się o co martwić

2022-01-18 11:08

Sytuacja polskich skoczków w ostatnich miesiącach nie jest zbyt dobra i jest to stwierdzenie dość łagodne. Na razie nie widać symptomów nadchodzącej poprawy, co jest tym bardziej niepokojące. Kibiców może martwić również fakt, że nie pojawiają się nowe nazwiska w naszej kadrze. Adam Małysz nie zamierzał ukrywać, że kreowanie nowych talentów nie jest łatwą sztuką.

Tak wielkiego kryzysu w polskich skokach nic nie zapowiadało. Obecnie biało-czerwoni są daleko od najlepszej formy i w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich można być mocno zaniepokojonym o wyniki na najważniejszej imprezie czterolecia. W dodatku niedawno kontuzji doznał Kamil Stoch i obecnie walczy o powrót do pełni zdrowia.

Brutalna szczerość Piotra Żyły! Przy okazji urodzin skoczek poruszył temat... śmierci

Adam Małysz niepokojąco o przyszłości. Istotne słowa mistrza

Kibice skoków narciarskich może niepokoić również coś innego. Nie można zapominać, że czołowi polscy zawodnicy są już bardzo doświadczonymi skoczkami. Piotr Żyła niedawno skończył 35 lat, Kamil Stoch ma obecnie 34, a Dawid Kubacki 31. Choć sportowcy coraz dłużej uczestniczą w zawodach, nie da się ukryć, że całe trio jest już bliżej niż dalej zakończenia pięknych karier.

Stało się! Justyna Żyła nie wytrzymała i napisała do Piotra Żyły publicznie! Skoczek dostał ważną wiadomość, treść chwyta za serce

Obecnie nie widać następców Stocha, czy Żyły. W rozmowie z TVP Sport Adam Małysz został zapytany nadchodzącą zmianę pokoleń w kadrze. Jego odpowiedź nie była zbyt optymistyczna. - Na tę chwilę nie chcę nawet o tym myśleć! Jak przyjdzie zakończenie sezonu, to okaże się, co najbardziej doświadczeni oznajmią - powiedział legendarny skoczek.

Sonda
Czy Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto olimpijskie?

Co z młodymi talentami w skokach. Jasna reakcja Małysza

- Dopiero wtedy będziemy mogli myśleć nad ustalaniem kadr. Wtedy będzie czas na analizę, podsumowania. Rozstrzygniemy ze sztabem, co dalej robimy - podkreślił dyrektor do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. Małysz dodał jednocześnie, że wyszkolenie młodego talentu nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać.

- Wychowanie młodzieży nie jest tak proste, jak sobie myślą dziennikarze. Nie będzie tak, że weźmiemy młodych i od razu odniesiemy sukces. Muszą iść pewną drogą. W Zakopanem skakał między innymi Janem Habdas. I co? Nie przebrnął kwalifikacji. Trzeba docierać się w FIS Cup-ach, Pucharach Kontynentalnych. Robić punkty. Zacząć wygrywać - powiedział Małysz.

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"
Najnowsze