Adam Małysz, Kamil Stoch

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Adam Małysz, Kamil Stoch

Wyznanie mistrza

Adam Małysz wprost o konflikcie ze skoczkami. Wyjawił całą prawdę, padły konkretne słowa o Stochu

2022-09-26 13:07

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Biało-czerwoni fani liczą, że ekipa pod przewodnictwem Thomasa Thurnbichlera spisze się zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Koniec poprzedniego sezonu to przede wszystkim wybuch konfliktu na linii Adam Małysz - skoczkowie. Atmosfera została uspokojona, a prezes PZN wyznał, że z zawodnikami "przybili" sobie piątki.

Dawno nie było tak nieudanego sezonu w wykonaniu polskich skoczków, jak ten poprzedni. Liderzy kadry, a więc Kamil Stoch, Dawid Kubacki, czy Piotr Żyła tylko w pojedynczych konkursach potrafili stawać na podium, ale o ciągłości wysokiej formy nie było mowy. Brak sukcesów sprawił, że z biało-czerwoną kadrą pożegnał się trener Michal Doleżal.

Taki stosunek do fanów ma Ewa Bilan-Stoch! Żona Kamila Stocha bez ogródek o kibicach, walnęła prosto z mostu

Adam Małysz o konflikcie ze skoczkami. Tak zakończył się spór

Wywołało to dość spory konflikt w kadrze. Dotychczas kibice nie słyszeli tak ostrych opinii skoczków narciarskich, a tym razem Stoch, czy Kubacki dość wyraźnie uderzali w PZN, a przede wszystkim Adam Małysza. Sprawa wydawała się być naprawdę poważna, ale wszystko udało się załagodzić. Do tej sytuacji w rozmowie z portalem WP SportoweFakty wrócił prezes PZN.

Dawid Kubacki świadkiem skandalu z polskim hymnem. Austriacy go sprofanowali, skoczek zrobił tylko jedno

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

Małysz został zapytany, czy było spotkanie ze skoczkami. - Tak, z Piotrkiem, Dawidem i Kamilem. Chcieliśmy oczyścić atmosferę. Przybiliśmy sobie piątki i mam nadzieję, że będzie OK. Chciałem im uświadomić, że zmiana trenera i sztabu nie miała im wyrządzić krzywdy - zdradził legendarny skoczek. Padło również pytanie, czy Stochowi proponowano indywidualne treningi.

- Kamil miał taką propozycję, jeszcze jak Łukasz Kruczek kończył przygodę z kadrą. Ale nie chciał. To musi wyjść od zawodnika, a związek powinien koncentrować się na centralizacji szkolenia - wyjawił Małysz. Jednocześnie dodał bardzo konkretne słowa o Stochu. - Nie możemy rozdrabniać się na pojedyncze osoby. Choć Kamil na pewno byłby wyjątkiem. Zrobił wiele dla polskiego sportu i zasłużył na takie podejście - powiedział prezes PZN.

Szczęsny do dziennikarza: Byłem krytykowany?! Słabo pan ogląda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze