Adam Małysz wypowiedział się o skokach KOBIET. Bezlitosna opinia, zero złudzeń

2021-03-02 21:52 md
Adam Małysz
Autor: SE Adam Małysz

Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie polscy kibice mogli mocniej mocniej zapoznać się także i z reprezentacją kobiet w skokach narciarskich. Niestety jednak ona zawiodła - "Biało-czerwone" odnosiły bardzo kiepskie rezultaty i pokazały, że nad ich przyszłością szefowie Polskiego Związku Narciarskiego zdecydowanie muszą się pochylić. Stanowisko w tej sprawie zajął także Adam Małysz.

O ile Piotr Żyła przyniósł polskim kibicom wielkie pozytywne emocje wywalczając tytuł mistrza świata na skoczni normalnej, o tyle reprezentantkom Polski w skokach narciarskich poszło już zdecydowanie gorzej. Oczywiście nikt nie spodziewał się, że zajmą czołowe lokaty, ale z drugiej strony spisały się na tyle słabo, że wzbudziło to naturalną reakcję niezadowolenia zarówno wśród fanów, jak i szefów polskich skoków.

Co studiuje Karolina Małysz? - ZDJĘCIA

- Nie wygląda to optymistycznie i wesoło. Nasze kobiety odstają. Myślałem, że Łukasz jest bardzo stanowczym trenerem, który przyjdzie i postawi na nogi tę dyscyplinę. Nie wiem, czemu się tak dzieje, że się nie możemy przebić - mówi Adam Małysz w rozmowie z portalem "sport.pl". I dodaje: - Trudno jest na ten temat rozmawiać. Po sezonie trzeba siąść i pomyśleć wspólnie, co możemy zrobić. Już rozmawiałem z prezesem i z Jankiem Winkielem, że trzeba coś zrobić, bo został rok do igrzysk.

Wszystkie Polki przeszły kwalifikację. Ale do stu metrów nie doleciała żadna

Fanom polskich skoków narciarskich pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce sytuacja się poprawi. A zwłaszcza, że - tak jak powiedział Adam Małysz - już niedługo odbędą się igrzyska olimpijskie, a więc najważniejsza cykliczna impreza dla wszystkich sportowców.

Grób Kazimierza Górskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze