Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Adam Małysz Adam Małysz

Wymowne słowa legendy

Adam Małysz zdecydował się ujawnić prawdę o pracy Doleżala? Jednoznaczna ocena. Wspomniał też o Horngacherze

2023-01-14 16:57

Poprzedni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich w wykonaniu reprezentacji Polski był wręcz fatalny. Biało-czerwoni nie przypominali siebie i w wielu konkursach zajmowali bardzo odległe lokaty. Konsekwencją fatalnego sezonu było pożegnanie się z Michalem Doleżalem. Teraz Adam Małysz wyjawił, co mogło być powodem złych wyników Polaków i ujawnił, jak wyglądała praca na treningach.

Patrząc na obecne wyniki reprezentantów Polski, które osiągają w Pucharze Świata, można pokusić się o stwierdzenie, że w biało-czerwonej kadrze wszystko wróciło na właściwe tory. Dawid Kubacki, Piotr Żyła, czy Kamil Stoch prezentują się dobrze i bardzo dobrze i znów można emocjonować się ich skokami. A szanse na ważne medale i trofea rośnie z każdym tygodniem. To zmiana o sto osiemdziesiąt stopni względem tego, co działo się przed rokiem.

Małysz ostro o Doleżalu? Zdecydowana wypowiedź legendy

Wówczas Polacy skakali fatalnie. Miejsca na podium w pewnym momencie stały się jedynie marzeniem i przytrafiały się sporadycznie. Zawodzili wszyscy. Był to jeden z głównych powodów, dla których pożegnano się z Michalem Doleżalem. Czech był następcą Stefana Horngachera i przez dwa lata radził sobie nieźle, ale trzeci rok był bardzo nieudany. Adam Małysz w studiu TVP przy okazji Pucharu Świata w Zakopanem zdradził, co mogło wpłynąć na gorszą postawę Polaków.

A mowa mianowicie o planie treningowym. - Wcześniej każdy z zawodników robił zupełnie inny trening. Robił trening, który był przeznaczony dla tego zawodnika i ja od dawna mówiłem, że tego nam zaczęło brakować. Tak było za Horngachera, a później zaczęło to troszkę zanikać. Obecnie to wróciło, ale trochę inny to jest system. Thomas mimo młodego wieku dobrze wie, co ma robić - ocenił prezes PZN.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze