Adam Małysz zdradził prawdę o skokach narciarskich. Polakom ciężko to przełknąć. Robią nam krzywdę?!

2021-02-22 16:45 mso
Adam Małysz
Autor: SE Adam Małysz

Na tę imprezę czekają skoczkowie z całego świata! Lada moment ruszają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Rozdane zostaną także medale w skokach narciarskich i niewykluczone, że Biało-czerwoni wrócą do kraju z co najmniej kilkoma krążkami. Kibice wciąż nie mogą się doczekać tak dużej imprezy na terenie naszego kraju. Adam Małysz wyjawił jednak bardzo bolesną prawdę. Ciężko jest to przełknąć!

Nie czy, a ile medali z mistrzostw świata w skokach narciarskich przywiozą podopieczni Michala Doleżala? To pytanie zadają sobie wszyscy fani zimowej rywalizacji przed zbliżającym się czempionatem w Oberstdorfie. Polacy powalczą o krążki jednej z najważniejszych imprez po Igrzyskach Olimpijskich! Czy kiedyś przyjdzie im zrobić to na naszej, polskiej ziemi? Wielu wydawać się może, że najlepszym rozwiązaniem byłaby organizacja tego w Zakopanem, ale jak przyznaje Adam Małysz - nie jest o to łatwo!

Żona Kubackiego znalazła dla niego pracę. Skończyło się wywieszonym językiem i protestem. Nie tak miało być!

Jakie wykształcenie ma żona Adama Małysza, pani Izabela? To robi wielkie wrażenie!

W Zakopanem mistrzostwa świata odbywały się trzykrotnie, ale ostatni raz niemal... 60 lat temu! Polski Związek Narciarski chciałby to zmienić. - Dużo robi posiadanie swojego człowieka w zarządzie FIS-u. Wtedy lobbowanie jest skuteczniejsze. Prezes próbował parę razy, ale bez skutku. To jest mocno zamknięte grono i żeby się tam dostać, musi ktoś umrzeć albo sam zrezygnować - nie przebiera w słowach Adam Małysz w rozmowie z portalem SportoweFakty.wp.pl.

Nawet znakomity kontakt z dyrektorem Pucharu Świata Sandro Pertile czy wcześniej Walterem Hoferem nie ułatwił sprawy. A przecież to jedne z najważniejszych postaci nie tylko w swoich dyscyplinach, ale całym świecie sportów zimowych. Na pewno całą sprawę może przyspieszyć obecność nowej trasy dla biegaczy. O przebicie się wśród potężnych rywali łatwo jednak nie będzie. Co oczywiście nie oznacza, że ktokolwiek porzuci jakiekolwiek starania w tej sprawie.

Marcin Gortat rozbudził PRAGNIENIE swojej fanki. Wszystko przez jedną rzecz

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2021 odbędą się w tym roku w Oberstdorfie. Zawody potrwają dwa tygodnie - rozpoczną się we wtorek 23 lutego, a zakończą 7 marca!

Najnowsze