Anze Lanisek, Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Anze Lanisek, Dawid Kubacki

Polacy uhonorują Laniska?

Anże Lanisek dostanie od Polaków prestiżową nagrodę? Wszystko dzięki gestowi dla Kubackiego, w pełni zasłużył!

2023-04-06 12:07

Anże Lanisek dostanie prestiżową nagrodę? Okazuje się, że słoweński skoczek, który w piękny sposób uhonorował Dawida Kubackiego w trakcie ostatniego konkursu Pucharu Świata, może dostać specjalne wyróżnienie od PKOl w postaci statuetki Fair Play. Taki zaszczyt w pełni mu się należy!

Anże Lanisek w piękny sposób uczcił Dawida Kubackiego w trakcie ostatniego konkursu Pucharu Świata w Planicy. Sportowiec ze łzami w oczach trzymał kartonową podobiznę Polaka, którego wyprzedził przez jego nieobecność w końcówce sezonu. Teraz, piękny gest skoczka narciarskiego chce nagrodzić Klub Fair Play PKOl, który ma postulować, aby Lanisek odebrał statuetkę Fair Play. Jest to wyróżnienie, na które bez cienia wątpliwości zasłużył.

Anże Lanisek dostanie prestiżową nagrodę? Wszystko za swój niezwykły gest

O szansach o motywacjach w przyznaniu statuetki Fair Play dla Laniska powiedziała Hanna Wawrowska, przewodnicząca Klubu Fair Play PKOI w rozmowie z TVP Sport. Jest ona przekonana, że Słoweniec zasłużył w pełni na taki gest uznania.

- Mam taką nadzieję. Zgodnie z regulaminem Nagrody Fair Play PKOI, jeżeli zostanie formalnie zgłoszony, wtedy wniosek oceni kapituła nagrody. Mnie osobiście ten piękny gest prawdziwie poruszył. (...) Sport powinien tworzyć piękno i służyć pięknu – w tym przypadku byliśmy wszyscy tego świadkami. Świadkami humanistycznej postawy słoweńskiego zawodnika pokazującej szacunek dla rywala, przyjaźń, partnerstwo. Wartości tkwiące w zasadzie fair play sytuują się wysoko w hierarchii wartości moralnych. Ta zasada może stanowić ich źródło. Gesty dokonywane przez gwiazdy sportu spotykają się z szerokim odzewem, a tym samym mogą wpływać na wizerunek współczesnego świata. A takim jest gest Laniska wobec Kubackiego, który wiążę się nie tylko z rywalizacją sportową, a także z moralną refleksją. - powiedziała Wawronowska.

Sonda
Czy oglądasz skoki narciarskie?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze