Anze Lanisek, Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Anze Lanisek, Dawid Kubacki

Ale to byłby gest!

Anze Lanisek jest gotowy na największe poświęcenie dla Dawida Kubackiego! Wywołał poruszenie, nawet Polacy to odradzają

2023-04-03 17:49

Anze Lanisek na ostatniej prostej sezonu zepchnął z podium Pucharu Świata nieobecnego ze względu na chorobę żony Dawida Kubackiego. Słoweniec nie może się jednak pogodzić z rodzinnym dramatem polskiego skoczka i podczas finałowej dekoracji wykonał gest, który przeszedł do historii. Okazuje się, że Lanisek może pójść jeszcze krok dalej. Jest gotowy na największe poświęcenie dla Kubackiego! Jedną myślą wywołał poruszenie zwłaszcza wśród polskich kibiców.

Sport bywa brutalny, o czym najlepiej przekonał się w ostatnich dniach Dawid Kubacki. Polski skoczek przerwał najlepszy sezon w życiu, aby skupić się na chorej żonie i dzieciach, w efekcie czego w ostatnich konkursach Pucharu Świata spadł z podium klasyfikacji generalnej. Najpierw wyprzedził go Stefan Kraft, a w ostatni weekend sezonu w Planicy swoją okazję wykorzystał Anze Lanisek. Słoweniec nie ukrywał, że jest to dla niego bardzo trudna sytuacja, co najlepiej pokazała dekoracja najlepszych zawodników PŚ. Lanisek wszedł na podium z kartonową podobizną Kubackiego, po czym się popłakał i założył medal w taki sposób, żeby obejmował też Polaka. Ten niezwykły gest przeszedł do historii i wzruszył wielu polskich kibiców, jednak możliwe, że nie było to ostatnie słowo słoweńskiego gwiazdora wobec rodzinnego dramatu lidera Biało-Czerwonych.

Anze Lanisek gotowy na największe poświęcenie dla Kubackiego! Nawet Polacy to odradzają

Jeszcze przed konkursami w Planicy Lanisek głośno mówił, że dla niego Kubacki jest drugim skoczkiem tego sezonu i nie zmieni tego nawet oficjalna klasyfikacja. Te słowa potwierdził w rozmowie z Eurosportem po ostatnich zawodach w Planicy, a 24 godziny później pokazała się szokująca wiadomość. Antoni Cichy, dziennikarz TVP współpracujący z FIS, przekazał na Twitterze, że Słoweniec rozważa przekazanie swojego medalu Polakowi!

"Anze Lanisek rozważa przekazanie swojego medalu Dawidowi Kubackiemu. Czy tak postąpi, czy nie – i tak najważniejszy i najpiękniejszy gest już zrobił" - poinformował Cichy. Wpis ten natychmiast wywołał reakcję polskich kibiców, którzy... sprzeciwili się temu pomysłowi. "Nie musi. Najpiękniejszy gest już wykonał", "Nie musi, medal mu się należy, a swoje już udowodnił i zyskał wielki szacunek", "Anze zasłużył na swój medal. Niech nie oddaje, Dawid jeszcze wróci i wygra swoje" - to jedne z licznych wpisów internautów odradzających Laniskowi tę decyzję. Wszystko jest w jego rękach, ale bez wątpienia niespełna 27-latek zyskał w ostatnich godzinach w Polsce olbrzymią sympatię.

Sonda
Czy Anze Lanisek powinien oddać medal Dawidowi Kubackiemu?
Listen on Spreaker.
Najnowsze