Halvor Egner Granerud, Apoloniusz Tajner

i

Autor: AP Photo/Cyfrasport Halvor Egner Granerud, Apoloniusz Tajner

Ważne słowa

Apoloniusz Tajner już się z tym nie krył. To naprawdę myśli o Granerudzie, dobitna opinia

2023-01-10 10:59

Halvor Egner Granerud nie miał na siebie mocnych podczas Turnieju Czterech Skoczni. Norweg zaimponował formą i wytrzymał ogromną presję, choć Dawid Kubacki mocno na niego napierał. Zdobywca Kryształowej Kuli z 2021 r. mocno przybliżył się do Polaka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przez co wielu kibiców zaczęło się go obawiać. Dobitny głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner. Były prezes PZN nie krył się ze swoją opinią o Granerudzie i powiedział, co naprawdę o nim myśli.

Poziom zakończonego niedawno Turnieju Czterech Skoczni był kosmiczny, o czym najlepiej świadczą noty najlepszych zawodników. Halvor Egner Granerud zdobył Złotego Orła z rekordowym wynikiem 1191,2 pkt, a drugi Dawid Kubacki był gorszy o 33 punkty. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to dużo, jednak lepszy od Polaka w całej historii turnieju był tylko dotychczasowy rekordzista, Ryoyu Kobayashi. Granerud przerwał 16-letnie oczekiwanie Norwegów na triumf w TCS i uczynił to w najlepszym możliwym stylu. Dzięki fantastycznym występom mocno włączył się też do rywalizacji o Kryształową Kulę, której przewodzi właśnie Kubacki. Polski skoczek jest w równie świetnej dyspozycji, ale w noworocznej imprezie okazał się lepszy tylko w Innsbrucku. Norweg pokazał moc i wzbudził obawy kibiców nowotarżanina, jednak Apoloniusz Tajner zachowuje spokój.

Apoloniusz Tajner już się z tym nie krył. To naprawdę myśli o Granerudzie

Były prezes PZN docenia oczywiście obecną formę Graneruda. - Obecny potencjał Graneruda jest potężny. Kiedy wychodzi mu skok, imponuje mocą odbicia, dynamiką i prowadzeniem nart. W dodatku w tym turnieju był bardzo skoncentrowany na odniesieniu zwycięstwa, na czym bardzo zależało Norwegom po kilkunastu latach oczekiwania - powiedział dla "Super Expressu" w rozmowie z Dariuszem Chrabałowskim.

Jednak jego zdaniem Kubacki w niczym nie ustępuje triumfatorowi TCS, a nawet ma nad nim pewną przewagę.

Dawid jest świetnie przygotowany motorycznie i powinien wytrzymać w swojej dyspozycji do końca sezonu. Bardziej narażony na zawahanie jest Granerud, jeżeli powróci jego podstawowy błąd, czyli opuszczanie w powietrzu prawej narty, co obniża jego tor lotu i ściąga go w prawo - ocenił Tajner. Kolejny akt rywalizacji Kubackiego z Granerudem już w najbliższy weekend w Zakopanem, ale nie można zapominać o wiceliderze klasyfikacji PŚ, Anze Lanisku, który poza konkursem w Oberstdorfie również imponował podczas TCS i stanął w nim na najniższym stopniu podium. W poniższej galerii poznasz dziewczynę Halvora Egnera Graneruda:

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany