Apoloniusz Tajner

i

Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner

Wystarczył jeden telefon

Apoloniusz Tajner zaliczył wpadkę przy Kwaśniewskim. Nie był w stanie w to uwierzyć, nerwy odegrały rolę

2022-12-20 12:53

Skoczkowie już za kilka dni będą mieli okazję zebrać pierwszy skalp w trwającym sezonie. Pod koniec roku tradycyjnie rozpocznie się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Prawdopodobne, że po raz kolejny na liście zwycięzców zapisze się polski zawodnik. Szlaki lata temu przetarł Adam Małysz, którego prowadził Apoloniusz Tajner. Były prezes PZN opowiedział o jednej sytuacji, która po TCS związana była z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Turniej Czterech Skoczni to od wielu lat prestiżowa impreza na przełomie lat. Ostatnio ranga zawodów nieco podupadła, ale organizatorzy robią wszystko, aby znów było o co walczyć. Ale sami zawodnicy i tak starają się o Złotego Orła, bo to cenne trofeum, a zwycięzcy TCS na zawsze zapisują się w historii skoków. Pierwszym z Polaków, którzy sięgnęli po triumf w prestiżowym turnieju był Adam Małysz.

Tajner zaliczył wpadkę przy Kwaśniewskim. Opowiedział nieznaną historię

Był to jedyny triumf Orła z Wisły w Turnieju Czterech Skoczni. Wówczas prowadził go Apoloniusz Tajner, który mógł świętować wielki sukces ze swoim podopiecznym. Okazuje się, że ze zwycięstwem Małysza wiąże się niezwykła historia, dotycząca jednego telefonu. - Poza tym wynikiem i zwycięstwem Adama pamiętam, kiedy po zakończeniu konkursu w Bischofshofen, kiedy było już wiadomo, że Adam wygrał, to jakieś dwie minuty później otrzymałem telefon - opowiada Tajner "Faktowi".

- Jeszcze zbierałem gratulacje od innych trenerów na wieży i odbieram ten telefon i z drugiej strony słyszę "Kwaśniewski dzwoni", a ja "jaki Kwaśniewski" i słyszę "Aleksander Kwaśniewski", to powiedziałem, że nie znam żadnego, znam tylko prezydenta, a gdzie by mi do głowy przyszło, że prezydent może zadzwonić. I on był już taki zniecierpliwiony i mówi "no prezydent Aleksander". Dopiero wtedy to do mnie dotarło - wyjawił były prezes PZN i trener polskiej kadry skoczków.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Artur Szpilka komentuje walkę Pudzianowski - Khalidov | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze