Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Stanowcze kroki

Bezlitosna decyzja Stefana Horngachera. Jego pupilek musi się z tym pogodzić. Szkoleniowiec podjął radykalne kroki

2023-01-25 14:45

Niemieccy skoczkowie są jak na razie największym zaskoczeniem in minus w trwającym sezonie Pucharu Świata. Stefan Horngacher musi więc wymyślić "plan naprawczy", który pozwoli jego zawodnikom na poprawę formy. Dlatego też Austriak nie zamierza zwlekać ani chwili i już podejmuje działania. Okazuje się, że Horngachera zabraknie podczas najbliższego weekendu z lotami narciarskimi, a wraz z nim jednego z liderów niemieckiej kadry.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w skokach narciarskich jak zwykle przewidywano, że jedną z reprezentacji, która będzie liczyła się w grze o najwyższe cele, będą Niemcy. Karl Geiger, czy Markus Eisenbichler byli wymieniani w gronie faworytów do podiów najważniejszych imprez. Realia okazały się zgoła odmienne, bo podopieczni Stefana Horngachera skaczą zdecydowanie poniżej oczekiwań i atmosfera w kadrze robi się nieco napięta.

Horngacher zostawia kadrę. Lider również będzie miał przerwę

Zwłaszcza, że zostało coraz mniej czasu do najważniejszych zawodów w tym sezonie, a więc mistrzostw świata w Planicy. Dlatego Horngacher stara się ratować aktualną sytuację. Jak poinformował austriacki szkoleniowiec na najbliższe zawody w lotach narciarskich nie uda się lider niemieckiej kadry, Karl Geiger, a także młody talent Philipp Raimund. Również i sam Horngacher nie uda się do Bad Mittendorf i będzie nadzorował treningi Geigera.

- Chcemy pracować z Karlem nad jego podstawowymi skokami, aby jak najlepiej przygotować go do zawodów Pucharu Świata w Willingen. Natomiast Philipp, który brał udział w Turnieju Czterech Skoczni i wyjeździe do Japonii, ma w treningach nabrać sił przed dalszym, bardzo wyczerpującym programem Pucharu Świata - wyjaśnił szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Najnowsze