Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

Poważny znak zapytania

Thomas Thurnbichler może mieć poważny zgryz. Czekają go trudne chwile, ktoś będzie musiał pogodzić się z stanowczą decyzją

2023-01-25 11:48

Miniony weekend ze skokami narciarskimi w Sapporo nie był zbyt udany dla polskich skoczków. Dawid Kubacki, czy Kamil Stoch nie prezentowali się aż tak dobrze jak w poprzednich konkursach, ale ponownie mieli ogromnego pecha do warunków. Solidnie zaprezentował się natomiast Aleksander Zniszczoł. Tym samym Thomas Thurnbichler może stanąć przed trudnym wyborem przed kolejnymi zawodami.

Polscy skoczkowie są czołowymi zawodnikami trwającego Pucharu Świata. Tradycyjnie już trzech naszych liderów walczy o czołowe lokaty w konkursach, a młodsi zawodnicy pomału dokładają punkt do punktu w klasyfikacji generalnej. Jeszcze przed paroma tygodniami tym czwartym był Paweł Wąsek. Ostatnio jednak zakopianin prezentował się gorzej i w Sapporo spisał się poniżej oczekiwań.

Thurnbichler dokona zmian? Może mieć spory ból głowy

Nieco lepiej skakał natomiast Aleksander Zniszczoł. Starszy z zawodników już w Pucharze Kontynentalnym pokazywał, że jego forma rośnie i w ostatnich konkursach Pucharu Świata trzykrotnie meldował się w drugiej serii. To rodzi pytanie, czy Thomas Thurnbichler nie dokona zmian w składzie Polaków na konkursy drużynowe i czy obecnie Zniszczoł nie ma większych szans na występ podczas mistrzostw świat w Planicy. Tak uważa chociażby były trener, Józef Jarząbek, który rozmawiał z portalem WP SportoweFakty.

- Olek to doświadczony skoczek i można powiedzieć, że znajduje się na fali wznoszącej. Jego forma wyraźnie poszła w górę i uważam, że są przesłanki ku temu by myśleć, że cieszynianin swoimi występami zapracuje na miejsce w drużynie i trener Thomas Thurnbichler postawi właśnie na niego - uważa szkoleniowiec. - Za Zniszczołem przemawia przede wszystkim doświadczenie, którym góruje nad Pawłem Wąskiem. Ponadto Olek jest bardzo pracowity i zdeterminowany. Jeśli złapał odpowiedni rytm, to myślę, że zachowa tendencję zwyżkową - ocenił Jarząbek.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze