Thomas Thurnbichler, Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/SE Thomas Thurnbichler, Kamil Stoch

trudne wyznanie

Bezsilność wylewa się ze słów Kamila Stocha! Thomas Thurnbichler ujawnił, co usłyszał od lidera kadry. Trudne wyznanie

2023-01-29 7:20

Po sobotnich zawodach w austriackim Bad Mitterndorf, jedynie Piotr Żyła może być zadowolony z tego, co udało mu się zaprezentować, bowiem do podium zabrakło naprawdę niewiele. Trudne warunki sprawiły, że Dawid Kubacki zamknął pierwszą dziesiątkę, a Kamil Stoch wylądował jeszcze niżej, na 17. miejscu. Po swoim skoku rozmawiał chwilę z Thomasem Thurnbichlerem, który zdecydował się ujawnić, co usłyszał od skoczka. Nie brzmi to dobrze.

Po kiepskim początku sezonu Pucharu Świata 2022/23, Kamil Stoch zaczął oddawać lepsze skoki podczas Turnieju Czterech Skoczni, przez co fani mogli mieć nadzieję, że nasz mistrz wraca na dobre tory i znów będzie bić się o zwycięstwo w każdych zawodach. Niestety, cały czas czegoś brakuje w próbach jednego z liderów polskiej kadry, a on sam nie ukrywa, że nie wygląda to tak, jak powinno. Po swoim pierwszym skoku w Bad Mitterndorf było podobnie. Thomas Thurnbichler zdradził nawet, co usłyszał od skoczka. 

Takie słowa Thmomas Thurnbichler usłyszał od Stocha po nieudanym skoku. Ogromna bezsilność

Kamil Stoch, który w pierwszej próbie zanotował zaledwie 186,5 metra w Bad Mitterndorf nieco poprawił się w drugiej serii skacząc 203 metry, ale ostatecznie zajął dopiero 17. miejsce. W rozmowie ze swoim trenerem nie ukrywał, że nie paradoksalnie idzie mu gorzej, im bardziej chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. 

Bezsilność wylewa się ze słów Kamila Stocha! Thomas Thurnbichler ujawnił, co usłyszał od lidera kadry. Trudne wyznanie

Kamil ma problemy, zmaga się sam ze sobą (...) Nie rozmawialiśmy jeszcze o jego drugim skoku. Po pierwszym powiedział mi tylko tyle, że im bardziej się stara, tym gorzej mu wychodzi. - ujawnił w rozmowie z "skijumping.pl" trener kadry Thomas Thurnbichler, komentując sobotnie występy swoich podopiecznych na austriackiej skoczni. Podczas pierwszego konkursu w Bad Mitternforf udział wzięło czterech Polaków. Niżej od Stocha zameldował się tylko Aleksander Zniszczoł, który zajął ostatecznie 19. miejsce.

Sprawdźcie, jakie wykształcenie ma Kamil Stoch, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Najnowsze