Faworyt TCS

Dawid Kubacki współpracuję z nią od dawna. To jeden z powodów eksplozji formy

2022-12-28 16:54

Cztery zwycięstwa w ośmiu konkurach tego sezonu sprawiają, że wszyscy skoczkowie na świecie boją się Dawida Kubackiego. Lider Pucharu Świata wskoczył na poziom, którego wcześniej nie prezentował. –Latem odłożył w kąt wszystkie swoje przyjemności i ciężko pracował na taką zimę – mówi Tomasz Zimoch, komentator, który relacjonował przez lata sukcesy Adama Małysza i Kamila Stocha.

Obawy reszty stawki nie są bezpodstawne. Kubacki do czterech triumfów dołożył dwa drugie miejsca i kolejne dwa w pierwszej szóstce. Tak równej formy nie prezentował od… wygranego Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2019/20. Wtedy miał serię aż 10 konkursów z rzędu zakończonych miejscem w pierwszej trójce. Wtedy był równy i mocny, dzisiaj jest niemal świetny. – Widać, że zmienił pozycję w locie. Jest inna niż w poprzednich latach. To zupełnie nowy styl skakania. Widać, że był otwarty na pomysły trenera Thomasa Thurnbichlera – mówił nam Martin Schmitt, legendarny skoczek, ekspert Eurosportu.

Porażka w Pucharze Kontynentalnym. Polscy skoczkowie daleko od podium w Engelbergu. Tylko Zniszczoł na miarę przyzwoitości

Co jeszcze sprawiło, że Kubacki lata ponad rywalami? W programie „Skokomania” na kanale Super Express Sport na YouTubie o jednej ważnej osobie wspomniał Tomasz Zimoch, słynny komentator radiowy, który relacjonował największe sukcesy Adama Małysza i Kamila Stocha.

– Dawid Kubacki latem odłożył w kąt wszystkie swoje przyjemności i ciężko pracował na taką zimę. Lubi budować modele samolotów, jeden z nich dalej ma niedokończony. Nie latał szybowcem, a jest to jego pasja. Tylko i wyłącznie skupił się na skokach. Cały czas pracował z myślą o sezonie letnim i zimowym. Wydoroślał. Widać efekty pracy z psychologiem. Pani Marzanna Herzig wprowadziła wiele do pracy Dawida, do sposobu zachowania się, treningu i walki ze stresem. Sam podkreślał, że był wiele razy „przemotywowany”. Teraz potrafi radzić sobie z presją. To skoczek, który zawsze jest szczery i mówi to co myśli – powiedział.

Motywacją Kubackiego jest teraz pierwsza w karierze Kryształowa Kula, ale jeśli po drodze zdobyłby jeszcze drugiego Złotego Orła TCS…

Przez Niemców Turniej Czterech Skoczni traci na znaczeniu? Pierwsza taka sytuacja od 60 lat

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze