Stefan Horngacher

i

Autor: EASTNEWS Stefan Horngacher

Turniej Czterech Skoczni

Przez Niemców Turniej Czterech Skoczni traci na znaczeniu? Pierwsza taka sytuacja od 60 lat

2022-12-28 14:23

Czy Turniej Czterech Skoczni traci powoli na wartości? Przez reprezentację Niemiec pierwszy raz od 60 lat na starcie środowych kwalifikacji stanie zaledwie 61 skoczków. Tak źle nie było od... 1962 roku. Trzeba jednak zwrócić też uwagę na kilka innych czynników. Czy rzeczywiście możemy mówić o kryzysie w skokach narciarskich?

Aż trudno w to uwierzyć! Przed Turniejem Czterech Skoczni doszło jednak do sytuacji, która nie miała miejsca od dokładnie 60 lat. Tak źle jak w tym sezonie nie było już dawno. Kibice zastanawiają się mocno, czy to kolejny sygnał, który wskazuje na to, że skoki narciarskie mają poważny problem. W 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu wystartuje rekordowo mała liczba skoczków.

Turniej Czterech Skoczni traci na wartości? Rekordowo mała liczba zawodników od 60 lat

Niepokojące informacje napływają z Oberstdorfu. Na tegoroczny Turniej Czterech Skoczni nie przyjechała krajowa grupa Niemców. To oznacza, że na starcie środowych kwalifikacji pojawi się liczba zaledwie 61 skoczków. Tak źle nie było od 1962 roku. Niektórzy kibice twierdzą, że to ważna wiadomość dla światowych władz, które muszą szukać sposobu, jak zainteresować skokami reprezentantów innych krajów.

Zjawiskowa ekspertka zachwyca na antenie TVN. Magdalena Pałasz kusi długimi nogami. Noty? Same 20-tki [ZDJĘCIA]

Dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń przypomniał na Twitterze, że w Turnieju Czterech Skoczni w kwalifikacjach w sezonie 2001/2022 było aż 90 skoczków. Na liście byli m.in. Brytyjczyk, reprezentant Kirgistanu czy Gruzji.

Kwalifikacje TCS Oberstdorf: Dlaczego tylko 61 skoczków w kwalifikacjach?

Niemcy zdecydowali o tym, że grupę krajową wystawili w Willingen, a nie w Oberstdorfie. Z tego powodu nie mogli skorzystać z tego przywileju w tym konkursie. Co więcej, należy również pamiętać, że wciąż zawieszeni są sportowcy z Rosji, kraju, który rozpętał wojnę na Ukrainie. Ich wykluczenie ze startów jest związane właśnie z tą sytuacją.

Gdyby nie to, o miejsce w pierwszym konkursie w Oberstdorfie walczyłoby zdecydowanie więcej skoczków. Niestety, taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Gorzkie słowa o wielkim rywalu Małysza. Fatalne wieści, takie coś nie wydarzyło się od ponad 20 lat!

Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze