DRAMATYCZNE wyznania mistrza skoków o walce z RAKIEM. Nie wstydzi się mówić o łzach

2020-08-10 20:09 MD
Skoki narciarskie, Bjoern Einar Romoeren, choroba, nowotwór, rak
Autor: Instagram/romoeren Bjoern Einar Romoeren podczas wywiadu telewizyjnego

Ostatnie miesiące były dramatyczne dla norweskiego mistrza skoków narciarskich, Bjorna Einara Romoerena. Były rywal Adama Małysza stoczył wyczerpującą walkę z nowotworem, z której na szczęście wyszedł zwycięsko. W rozmowie z serwisem "Onet" otworzył się w kwestii swoich przeżyć z trudnych chwil i zdradził, jak podchodził do pojedynku z trudnym przeciwnikiem.

Romoeren znany jest polskim fanom soków narciarskich z niezapomnianych pojedynków z Adamem Małyszem o najwyższe laury w skokach narciarskich. W ostatnim czasie dopadła go jednak bardzo poważna choroba - nowotwór złośliwy kręgosłupa, tzw. mięsak Ewinga. Na szczęście na początku tego roku były sportowiec zakończył cykl chemioterapii i teraz może już patrzeć do przodu wspominając jedynie okres, w którym musiał stoczyć batalię o życie.

Robert Lewandowski nosi KLEJNOT ZA PÓŁ MILIONA! Cacko godne mistrza [ZDJĘCIE]

- Do łez doprowadzała mnie czasem cała ta sytuacja, mieszanka silnych uczuć i małych rzeczy, które mogą wydawać się nieistotne. W ciągu roku moje ciało bardzo się postarzało, stało się dużo słabsze. Rzeczywistość się zmieniła. Wiedziałem, że muszę się z tym pogodzić, lecz jednocześnie wcześniej nigdy nie przeżyłem czegoś podobnego. Nie miałem pojęcia, czego się spodziewać - wyznał szczerze Norweg w rozmowie z "Onetem".

I dodał: - Najgorzej było przed operacją. Myślałem o tym, że mogę przegrać tę walkę i nigdy nie nauczę syna jeździć na rowerze, pływać, nie będę widział, jak dorasta… W tamtym okresie chemioterapia odcisnęła na mnie bardzo duże piętno, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Na szczęście wszystko potoczyło się w dobrym kierunku i teraz Romoeren może już mówić o sobie jako o zwycięzcy w walce z nowotworem. Oprócz jego rodziny, kciuki za powodzenie trzymał cały świat skoków narciarskich.

Newsy SE 10.08.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze