Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch

FATALNE wieści dla skoczków! Szykuje się KATASTROFA? Pierwsze skoki już ODWOŁANE!

2021-03-04 22:40

Niezwykle niepokojące wieści docierają z niemieckiego Oberstdorfu, w którym odbywają się właśnie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021. W czwartek odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego na dużej skoczni, jednak warunki nie były najlepsze. Okazuje się, że w piątek może być jeszcze gorzej i już teraz wiadomo, że nie wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

W czwartkowych kwalifikacjach kibice byli świadkami tego, jak kiepskie warunki mogą przeszkadzać skoczkom podczas nadchodzących zawodów. Wiatr dawał się we znaki już podczas treningu, a później także w kwalifikacjach. Te na szczęście udało się przeprowadzić bez dłuższych przerw, jednak wielu zawodników skakało w naprawdę fatalnych warunkach, o czym świadczą bardzo duże rekompensaty za wiatr, sięgające niejednokrotnie kilkunastu, a czasem nawet ponad dwudziestu punktów. W piątek może być jeszcze gorzej.

Pewny awans Polaków do konkursu na dużej skoczni w Oberstdorfie. Piotr Żyła pokazał, że jest w formie!

Na piątkowy wieczór, gdy mają odbyć się zawody skoków narciarskich, zapowiadany jest silny wiatr i obfite opady śniegu. Co ciekawe jednak, tym razem wiatr ma być skierowany w przeciwną stronę niż w czwartek, więc zawodnicy będą mieli większe szanse na uzyskanie lepszych wyników. Jeśli podmuchy będą jednak zmienne w swej sile, to może czekać nas loteria. Z kolei padający śnieg może utrudniać zawodnikom uzyskanie odpowiedniej prędkości w trakcie najazdu. Okazuje się, że organizatorzy podjęli już pierwsze decyzje w sprawie nadchodzących rywalizacji i część skoków została odwołana!

Jak informuje portal Sport.pl, organizatorzy postanowili odwołać zaplanowane na piątkowy poranek (godzina 9:00) treningi w kombinacji norweskiej (łączącej biegi i skoki narciarskie). Zapewniają oni jednak, że więcej zmian w harmonogramie nie będzie, o czym informuje Miriam Frietsch, koordynator mediów na MŚ w Oberstdorfie. Miejmy więc nadzieję, że w piątek uda się przeprowadzić przede wszystkim bezpieczny i sprawiedliwy konkurs skoków narciarskich.

Porównali Piotra Żyłę do kobiety! Ten szczegół wprawił internautów w OSŁUPIENIE, nie mogli uwierzyć [WIDEO]

Duże szanse na medal mają oczywiście Polacy. W wielkiej formie wciąż jest Piotr Żyła, który kwalifikacje zakończył na 4. miejscu. Reszta naszych zawodników również pewnie awansowała do konkursu głównego. Dawid Kubacki zajął 9. miejsce, Kamil Stoch był 13., a Andrzej Stękała uplasował się na 18. pozycji. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft przed Johannem Andre Forfangiem oraz Markusem Eisenbichlerem. W kwalifikacjach zabrakło Halvora Egnera Graneruda, który jest zakażony koronawirusem i zakończył już swoje starty na MŚ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany