Porównali Piotra Żyłę do kobiety! Ten szczegół wprawił internautów w OSŁUPIENIE, nie mogli uwierzyć [WIDEO]

2021-03-03 21:08 ŁOLI
Piotr Żyła
Autor: SE Piotr Żyła

Miniony weekend podczas Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie bez wątpienia należał do Piotra Żyły i Emy Klinec, którzy sięgnęli po złote medale podczas zmagań na normalnej skoczni. Polak oraz Słowenka popisali się świetnymi skokami, które w konsekwencji pozwoliły im stanąć na pierwszym stopniu podium. Teraz stacja Eurosport postanowiła porównać obie próby i... zszokowała niektórych internautów. Jeden szczegół sprawił, że fani sportów zimowych przeżyli prawdziwy szok.

Mistrzostwa Świata w Obestdorfie, które rozpoczęły się przed kilkoma dniami, przyniosły polskim kibicom i skoczkom wiele emocji. Piotr Żyła nie tylko błysnął świetną formą, ale również zapisał się w historii. Utrzymując prowadzenie zdobyte po pierwszej serii sobotniego konkursu i wywalczając złoty medal, "Wiewiór" stał się najstarszym mistrzem świata w historii dyscypliny. Swój dzień miała wtedy również Ema Klinec, która tak samo sięgnęła po złoty krążek na normalnej skoczni. Słowenka, podobnie jak Piotr Żyła, oddała dwa dalekie skoki, które zapewniły jej miejsce na pierwszym stopniu podium. Kilka dni po zawodach, stacja Eurosport postanowiła porównać oba skoki. Jeden ze szczegółów wprawił internautów w osłupienie. 

CZYTAJ TAKŻE: Kiedyś WALCZYŁ z Adamem Małyszem, dziś POUCZA Piotra Żyłę. Te słowa mogą nie spodobać się skoczkowi

Zdziwienie kibiców wywołała bowiem różnica w położeniu belki startowej pomiędzy zawodami mężczyzn i kobiet. W czasie, gdy Żyła w pierwszej serii osiągnął 105 metrów z 10. belki, Klinec skoczyła tyle samo, startując jednak z belki numer 24. 

Zobacz także: Justyna Żyła przeszła prawdziwą metamorfozę

Dla części internautów różnica w pozycji belki startowej wydaje się naturalna, ze względu na budowę ciała oraz siłę mężczyzn i kobiet. Nie wszyscy są w stanie jednak zrozumieć, skąd wzięło się aż 14 belek różnicy. - Że co? Belka 24?! - napisał jeden z użytkowników YouTube. - 14 belek?! Czasem się dziwiłem dlaczego dziewczyny skaczą dalej od chłopaków, ale teraz mam odpowiedź - napisał kolejny z fanów. Nie zabrakło również porównania, w którym jeden z fanów określił, jak skończyłby się lot Żyły  z 24. belki. - Z takiej belki to by Żyła w Zakopanem wylądował - zażartował internauta.

Sprawdź: Tego już za wiele! Sylwestrowi Wardędze PUŚCIŁY NERWY. Blonsky OBERWAŁ przez jedno zdanie

Najnowsze