Fatalne wieści przed skokami w Willingen

i

Autor: Cyfrasport Fatalne wieści przed skokami w Willingen

Nie ma odwrotu

Fatalne wieści przed skokami w Willingen! Polskich skoczków ogarnęła bezradność, aż trudno w to uwierzyć

2023-02-02 15:54

Karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przeniesie się w najbliższy weekend do Willingen. Polscy skoczkowie lubią tamtejszą skocznię i na pewno liczą na poprawę wyników po nieudanych występach w Bad Mitterndorf. Niestety, tuż przed skokami w Willingen ogarnęła ich bezradność. Aż trudno w to uwierzyć, ale nie mogli nic poradzić na fatalne wieści.

Po znakomitej pierwszej części sezonu polscy skoczkowie zmagają się z drobną zadyszką. Dominujący od lata Dawid Kubacki zaczął nieco odstawać od Halvora Egnera Graneruda i po słabszych występach w Sapporo oraz Bad Mitterndorf stracił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dalszym ciągu jest w grze o zdobycie Kryształowej Kuli, ale teraz to on musi gonić będącego w znakomitej formie Norwega. Pierwszą okazję będzie miał już w Willingen, gdzie zaplanowano aż trzy konkursy. Poza sobotnimi i niedzielnymi zawodami indywidualnymi, w piątek na niemieckim obiekcie odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Niestety, polscy skoczkowie niespodziewanie nie będą mogli powalczyć z rywalami.

Fatalne wieści przed skokami w Willingen! Bezradność polskich skoczków

Ziścił się najgorszy możliwy scenariusz. Do Willingen udało się sześciu Biało-Czerwonych - poza Kubackim są to Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny, ale w Niemczech zabraknie choćby jednej polskiej skoczkini. Trudno uwierzyć, że w kraju jednej ze skokowych potęg nie udało się powołać dwóch zawodniczek, jednak Polski Związek Narciarski poinformował, że reprezentantki Polski opuszczą weekend na największej dużej skoczni w kalendarzu PŚ ze względu na problemy zdrowotne. Boleśnie ucierpią na tym skoczkowie, którzy nie mają na to żadnego wpływu i piątkowy konkurs mikstów obejrzą w roli kibiców.

Zapewne będą oglądać zmagania pozostałych reprezentacji mieszanych spod samej skoczni, ponieważ po zakończeniu miksta zaplanowano kwalifikacje przed sobotnim konkursem. Polscy kibice przeżyją zatem w piątek największe emocje dopiero od 18:15, kiedy rozpocznie się seria kwalifikacyjna mężczyzn, choć wcześniej, o 16:00, odbędzie się oficjalny konkurs. Polska w związku z absencją w mikście nie poprawi też dorobku w Pucharze Narodów i prawdopodobnie spadnie z drugiego miejsca, ponieważ przewaga nad trzecią Norwegią to zaledwie 2 punkty. Drużyna ze Skandynawii jest jednym z głównych faworytów całego konkursu, tymczasem nawet za odległe 8. miejsce w mikście można zarobić 25 "oczek" w klasyfikacji PN. Magdalena Pałasz to jedna z polskich skoczkiń, jednak obecnie spełnia się w roli ekspertki TVN:

Sonda
Czy lubisz konkursy mieszane w skokach?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Najnowsze