Gigantycznie wzrosła premia za triumf w Turnieju Czterech Skoczni! Ta kwota robi wielkie wrażenie

2021-12-10 9:59
Kamil Stoch
Autor: AP

Od wielu lat mówiło się, że Turniej Czterech Skoczni ma wielki prestiż, ale w żaden sposób nie przekłada się to na finansowe nagrody proponowane skoczkom narciarskim za ich wyniki. Kiedyś oferowano nawet samochód, ale od pewnego czasu premia za wygraną w TCS była wręcz symboliczna. Organizatorzy 70. edycji legendarnej imprezy wreszcie postanowili coś z tym zrobić i oferują znacznie większe pieniądze za zwycięstwo.

Ostatnio w Turnieju Czterech Skoczni walczyło się bardziej o prestiż niż kasę. Trudno by było inaczej, skoro triumfator arcytrudnej imprezy dostawał zaledwie 20 tysięcy franków szwajcarskich (88 tys zł; wg kursu CHF sprzed roku było to 82 tys zł). A przecież to premia jedynie dwa razy wyższa niż FIS płaci za każdy „zwykły” konkurs Pucharu Świata. Skoczkowie narciarscy wciąż są traktowani w TCS po macoszemu, zupełnie tak jakby jego organizatorom i sponsorom nie zależało na podtrzymaniu prestiżu słynnego turnieju, który ma tak długą i piękną historię. Rok temu były plany zwiększenia puli na nagrodę główną, ale storpedowała je pandemia. Obiecywano, że to się zmieni i w końcu tak się istotnie stanie: nagroda za wygraną w TCS wzrosła gigantycznie!

Turniej Czterech Skoczni 2021 PREMIE TCS NAGRODY PIENIĄDZE 2021/2022

Właśnie poinformowano, że w 70. Turnieju Czterech Skoczni najlepszy skoczek zainkasuje pięć razy tyle co poprzednio – aż 100 000 franków szwajcarskich! W przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie to równowartość 442 tysięcy PLN. Taka kwota robi już potężne wrażenie! Pamiętajmy przy tym, że skoczkom pozostają dotychczasowe apanaże, czyli nagrody za pojedyncze konkursy. Pula nagród TCS 2021/2022 jest na poziomie 400 000 franków szwajcarskich.

Jan Szturc mówi o zaletach skoczni zwanej "Kopytem": - Ten obiekt wymusza koncentrację

Wspaniale, że wraz z 70. edycją Turnieju wchodzimy w nowy wymiar nagród pieniężnych i że możemy znacznie lepiej niż poprzednio nagrodzić zwycięzcę za wspaniały wynik. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy to umożliwili – powiedział szef TCS Peter Kruijer. „Podwyżka nagrody pieniężnej jest wspólnym wysiłkiem czterech komitetów organizacyjnych w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen oraz Niemieckiego i Austriackego Związku Narciarskiego. To był olbrzymi wysiłek” – dodał Kruijer,

Dawid Kubacki nie kryje frustracji. Skomentował decyzję Doleżala. Nie pozostawił żadnych wątpliwości

Triumfator TCS, premia - 100 000 CHF (442 tys. złotych)

Premia w Turnieju Czterech Skoczni była wyższa tylko raz: w sezonie 2011/2012 zaoferowano milion franków szwajcarskich za zwycięstwo we wszystkich czterech konkursach. Ówczesny triumfator klasyfikacji generalnej Gregor Schlierenzauer zaliczył jednak „tylko” dwie pojedyncze wygrane.

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze