Halvor Egner Granerud

i

Autor: Cyfra Sport Halvor Egner Granerud

Granerud skakał nago. Opowiedział o wstydliwym nagraniu, padła ważna deklaracja

2021-11-18 11:39

Halvor Egner Granerud dość nieoczekiwanie stał się gwiazdą skoków narciarskich. Eksplozja talentu Norwega miała miejsce w ubiegłym sezonie. Skoczek zdominował rywalizację o Kryształową Kulę i nie miał sobie równych w Pucharze Świata. Nie dziwne więc, że jest faworytem również w nadchodzącym sezonie. W rozmowie z "Super Expressem" Granerud wrócił wspomnieniami do czasów, gdy był znany z czegoś innego niż dobrych wyników na skoczni.

Jeszcze na początku zmagań w ubiegłym sezonie Halvora Egnera Graneruda mogli kojarzyć przede wszystkim zapaleni fani skoków narciarskich. 25-latek z Oslo nie błysnął bowiem niczym w Pucharze Świata, a jego największym dorobkiem było 422 pkt. w sezonie 2018/19. Teraz o Norwegu słyszał już każdy kibic i to nazwisko trzeba zapamiętać na dłużej.

Granerud dla "SE": Kamil Stoch był moją największą inspiracją

Granerud opowiedział o wstydliwym nagraniu. Jasna deklaracja

Granerud wygrał aż jedenaście konkursów i bardzo rzadko wypadał z czołowej dziesiątki. W dodatku oddawał bardzo dalekie skoki i rywalizacja z nim była naprawdę trudna. Norweg i tak może mieć pewien niedosyt, bo mimo świetnej formy nie udało mu się zdobyć indywidualnych medali w mistrzostwach świata i mistrzostwach świata w lotach.

Niebywałe wiadomości o Kamilu Stochu! Całkowita dominacja, rywale mogą o tym jedynie pomarzyć

Nie zmienia to faktu, że Granerud postrzegany jest jako murowany faworyt do walki o największe triumfy w nadchodzącym sezonie. - Skoki nie są jeszcze takie, jak chcę, ale jest blisko. Czuję się, że skaczę na 95 proc. Myślę, że wiem, gdzie szukać tych pozostałych pięciu procent - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" reprezentant Norwegii.

Sonda
Czy Halvor Egner Granerud obroni Kryształową Kulę?

Nagi skok Graneruda. Wideo podbijało sieć

W wywiadzie z Granerudem nie mogło zabraknąć również pytania o sławetne nagranie, które podbijało sieć. Można było na nim zobaczyć, jak przyszły zdobywca Kryształowej Kuli skacze... nago. - Na pewno nie powtórzę już nigdy takiego skoku - zadeklarował z uśmiechem norweski skoczek narciarski. Okazuje się, że nie był to jedyny wybryk Graneruda.

- Dorosłem i wiem, że to niebezpieczne. Wydaję mi się, że to i tak nie było najgorsze. Kiedyś zrobiłem sobie taki strój: obciąłem rękawki w ramionach i nogawki za kolanami. Miałem wyglądać jak gladiator. Siadłem tak na najwyższej belce skoczni k-90 w Oslo. I w trakcie najazdu, na pełnej szybkości, pozbyłem się tego stroju i skoczyłem - powiedział Norweg.

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach
Najnowsze