Kamil Stoch

i

Autor: CyfraSport Kamil Stoch

Niebywałe wiadomości o Kamilu Stochu! Całkowita dominacja, rywale mogą o tym jedynie pomarzyć

2021-11-18 10:31

Kamil Stoch to niekwestionowana legenda skoków narciarskich. Skoczek z Zębu wciąż nie ma dość i chce zdobywać kolejne trofea, co możliwe będzie w nadchodzącym sezonie. Nikt zapewne nie ma wątpliwości, że reprezentant Polski będzie faworytem wielu ważnych imprez. Już na starcie sezonu nasz skoczek może pochwalić się niebywałym osiągnięciem. Stoch wręcz deklasuje rywali w jednej z najważniejszych statystyk.

Dzięki Kamilowi Stochowi pustki w polskich skokach nie było. Kariera zawodnika z Zębu eksplodowała, gdy ze swoją karierą powoli żegnał się już Adam Małysz. Obaj panowie mieli okazję rywalizować na skoczni, a także stać razem na podium, co było symbolicznym "przekazaniem pałeczki" w skokach narciarskich. Według wielu Stoch już teraz przebił osiągnięcia "Orła z Wisły".

Dawid Kubacki dla "SE": Nie rozwiązujemy problemów, tylko wyśmiewamy

Niebywała statystyka Stocha. Powód do wielkiej dumy

Zwolennicy tej tezy wskazują przede wszystkim na złote medale olimpijskie, które wywalczył Stoch, gdzie sztuka ta nie udała się Małyszowi. Sukcesów 34-latka jednak nie sposób zliczyć, bo trzeba byłoby poświęcić na to długi materiał. Stoch wciąż ma jednak jeszcze kilka rzeczy do  wywalczenia, co na pewno będzie chciał uczynić w najbliższym sezonie.

Wyszło na jaw, co Piotr Żyła myśli o Kamilu Stochu. Zupełnie tego nie ukrywa, wyjątkowa wypowiedź

Nie jest tajemnicą, że to właśnie on stanie się faworytem wielu najważniejszych imprez, w tym igrzysk olimpijskich w Pekinie. Co jednak ciekawe, już przed rozpoczęciem sezonu Stoch w jednej ze statystyk deklasuje rywali. Okazuje się bowiem, że Polak z aktualnie startujących zawodników ma największą liczbę zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.

Sonda
Czy Stoch zdobędzie Kryształową Kulę w sezonie 2021/22?

Totalna dominacja Stocha. Rywale mogą zazdrościć

Kamil Stoch w całej karierze aż 39 razy stawał na najwyższym stopniu podium zawodów w Pucharze Świata. Ma tylko jedno zwycięstwo mniej od Adama Małysza i najpewniej osiągniecie byłego skoczka w nadchodzącym sezonie pobije. Co jednak ciekawe, Stoch nie ma sobie obecnie równych. Drugi w tym zestawieniu Simon Ammann ma 23 triumfy.

Z wiadomości przekazanych przez portal skijumping.pl dowiadujemy się również, że Szwajcar jest lepszy od Stocha pod względem liczby wywalczonych podiów w Pucharze Świata. Ammann w czołowej trójce był 80 razy, a Stoch 79. Niewykluczone, że i w tym zestawieniu Polak przebije Helweta w najbliższych tygodniach.

Jasna DEKLARACJA Kamila Stocha. Jest tego całkowicie PEWNY, jest tylko jeden SZCZEGÓŁ.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze