GROŹNY upadek na koniec zawodów w Lahti! Granerud z DUŻYM IMPETEM uderzył o zeskok

2021-01-24 17:57 PM
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

W niedzielnych zawodach indywidualnych w Lahti oglądaliśmy niezwykle zaciętą rywalizację pomiędzy norweskimi i niemieckimi skoczkami. Gdy wydawało się, że zawody z ogromną przewagą wygra Halvor Egner Granerud, to Norweg popełnił błąd i nie zdołał ustać swojego skoku. Całe zdarzenie wyglądało niezwykle groźnie!

Konkurs w Lahti nie ułożył się dla Polaków zbyt dobrze, najlepszy z naszych zawodników, Piotr Żyła, nie zdołał nawet utrzymać się w pierwszej dziesiątce zawodów. O końcowe zwycięstwo walczyli Norwegowie oraz Niemcy – Robert Johannson, Halvor Egner Granerud, Markus Eisenbichler i Karl Geiger.

Z dobrej strony pokazał się Johansson, który objął prowadzenie po swoim skoku, a zaraz za nim był Eisenbichler. Nieco gorzej skoczył Geiger, który stracił swoją przewagę nad rodakiem i plasował się na trzecim miejscu. Jako ostatni skakał Granerud, który miał dużą przewagę nad resztą stawki. W trakcie jego lotu wydawało się, że nic nie odbierze mu zwycięstwa.

Norweg popełnił jednak błąd. Chciał pokazać wszystkim swoją dobrą dyspozycję i poleciał na odległość aż 137,5 metra, jednak wylądował z tak dużym impetem, że nie zdołał ustać skoku i zanotował groźnie wyglądający upadek. Na szczęście Granerud zdołał podnieść się o własnych siłach, ale stracił prowadzenie i ostatecznie wylądował tuż poza podium, na 4. miejscu.

Najnowsze