Halvor Egner Granerud

i

Autor: East News Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud przyłapany na pracach społecznych. Robi to od sześciu lat

2022-06-17 11:09

Halvor Egner Granerud na stałe wdarł się do światowej czołówki skoków narciarskich. Norweski skoczek słynie ze skoków, które kończy niemal przy prawej bandzie skoczni, ale słynie również poczucia humoru i dystansu do siebie. Tym razem wielu zdziwi się, czym zajmował się w ostatnich dniach. Wykonywał prace społeczną, którą - jak sam mówi - robi od sześciu lat.

Granerud pojawił się na stadionie Ullevaal w Oslo podczas meczu Ligi Narodów Norwegia - Szwecja (3:2) w żółtej kamizelce porządkowego. Tym razem pracował na trybunie prasowej gdzie został rozpoznany przez dziennikarzy, którzy świetnie go znają ze skoczni. 26-letni skoczek wyjaśnił, że zajęcie tego typu nie jest sposobem zarobkowanie lecz jest to praca wolontariusza, którą wykonuje regularnie, zwykle właśnie na stadionie Ullevaal w Oslo, od czasu kiedy skończył 18 lat.

Granerud dla "SE": Kamil Stoch był moją największą inspiracją

Robert Lewandowski po meczu Polska-Belgia

- Mówimy na to "dugnad", czyli praca społeczna podejmowana przez mój klub Asker Skiklubb Hopp. Bardzo lubię ten stadion, a przy okazji mogę obejrzeć bezpłatnie ciekawe mecze. Pracuję na różnych trybunach, kilka dni wcześniej, podczas spotkania ze Słowenią (0:0), byłem odpowiedzialny za sektor dla niepełnosprawnych. Tym razem po raz pierwszy przydzielono mi sektor prasowy i dlatego byłem tak widoczny dla mediów - powiedział Granerud.

"Dugnad" jest specyficznym norweskim pojęciem bezpłatnej pracy dla dobra społeczności i wykonywany jest kilka razy w roku przez członków klubów sportowych, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i szkół. W 2014 roku słowo zostało uznane w ogólnonarodowej ankiecie, przeprowadzonej przez telewizję publiczną NRK, jako najważniejsze w języku norweskim.

Plany Thomasa Thurnbichlera wyszły na jaw. Polscy skoczkowie mogą być w szoku, zabierze ich do wojskowego ośrodka

Granerud to zapalony kibic piłki nożnej. Choć mówi się, że w Norwegii wszyscy kochają Liverpool to on w rozmowie z "Super Expressem" kilka miesięcy temu mówił: - Jestem za Arsenalem. Nie mamy łatwo, choć ostatnio się polepszyło. Pierwszy raz też w życiu widzę Norwega w Arsenalu. Ale to prawda w Norwegii jest wielu fanów Liverpoolu, ale też Manchesteru United. Arsenal jest na trzecim miejscu u nas. Gdy United grało z Liverpoolem to było największe piłkarskie wydarzenie w Norwegii. Oglądałem trochę. No i wszyscy w sumie ściskamy kciuki za Ole Gunnara Solsjkaera.

Adam Małysz zostanie prezesem PZN! To już niemal pewne, oficjalny komunikat wszystko wyjaśnia

Granerud jest objawieniem ostatnich dwóch sezonów skoków narciarskich i zdobył w nich złoty medal drużynowo i srebrny indywidualnie w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Planicy oraz brązowy drużynowo w Vikersund. W swoim dorobku ma też srebrny medal w drużynie mieszanej mistrzostw świata w Obersdorfie i zwycięstwo w punktacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2020/2021.

Sonda
Czy polscy skoczkowie w przyszłym sezonie wrócą na szczyt?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze