Hokej, MŚ 2011. Rosja sensacyjnie eliminuje Kanadę, Finowie ogrywają Norwegię

2011-05-13 11:50

Finowie jako trzeci awansowali do półfinału MŚ, rozgrywanych w Słowacji. Pokonali w ćwierćfinale Norwegów 4:1, a wszystkie gole padły w drugiej tercji. Ale najwięcej emocji dostarczył ostatni ćwierćfinał, w którym faworyzowana Kanada przegrała 1:2 z Rosją.

Co ciekawe Kanada z roli faworyta wywiązała się naprawdę dobrze, przez ponad dwie tercje dominując na lodowisku. Kanadyjczykom brakowało jednak skuteczności i mimo kolejnych sytuacji długo prowadzili ledwie 1:0. Wystarczył niesamowity zryw Rosjan w końcówce, by to oni wygrali 2:1.

Przeczytaj koniecznie: Hokej, MŚ 2011. Jaromir Jagr - czterdziestolatek, który rzucił USA na kolana

Znamywięc już komplet półfinalistów. Wczorajsi zwycięzcy - Rosjanie i Finowie - dołączyli do Szwedów i Czechów. Tymczasem kongres federacji IIHF zmienił zasady rozgrywek o MŚ w niższych klasach. W myśl tego Polska spada w roku 2012 do sześciozespołowej grupy B Dywizji I, czyli jakby trzeciej ligi.